Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
رییس دیوان عالی کشور

«باز شدن پرونده سه هزار میلیاردی در جامعه مصلحت نیست»

2013 October 19

خبر/ رادیو کوچه

«آیت‌اله محسنی گرکانی» رییس دیوان عالی کشور گفت: اجرای حکم محکومان پرونده اختلاس سە هزار میلیاردی به صورت آشکارا و علنی کار صحیحی نیست.

خبرگزاری مهر روز جمعه بیست و ششم مهر ماه اعلام کرد، «آیت‌اله محسنی گرکانی» در پاسخ به پرسش این خبرگزاری در خصوص علت تاخیر در اجرای حکم متهمان اصلی پرونده سه هزار میلیاردی اظهار داشته است: «این طور نیست که این احکام اجرایی نشود بلکه اجرای احکام به صورت علنی و آشکار صحیح نیست.»

وی گفته است: «احکام اجرا می‌شود و اموال از کسانی که اختلاس کرده‌اند و میلیونها تومان از بیت المال به جیبشان رفته است پس گرفته می‌شود اما به مصلحت نیست که این موضوع در جامعه بیش از این باز شود.»

1

محسنی گرکانی درباره پرونده اختلاس سە هزار میلیاردی همچنین گفته است: «رسیدگی به این پرونده تقریبن رو به اتمام است. در این پرونده تعدادی از متهمان محکوم و تعدادی دیگر تبرئه شده‌اند که احکام آنها بزودی اعلام خواهد شد. یکی از پرونده‌های با اهمیت برای دیوان عالی کشور پرونده اختلاس از بیمه ایران و استانداری بود که دیوان عالی کشور به دنبال رسیدگی سریع به این پرونده بود. در شعبه ٣٢ دیوان عالی کشور به این پرونده رسیدگی شد که برخی مسئولان محکوم و برخی دیگر تبرئه شدند.»

پرونده اختلاس سە هزار میلیاردی یکی از مشهورترین و پرحاشیه‌‌ترین پرونده‌های فساد مالی سال‌های اخیر در ایران به شمار می‌رود و در آن پای برخی مقام‌های دولتی و نمایندگان مجلس نیز به میان کشیده شده است.

«محسنی گرکانی» درباره آخرین وضعیت پرونده قضات کهریزک نیز گفت: «ما نمی‌خواهیم زیاد روی یک پرونده خاص تکیه کنیم زیرا تمام پرونده‌هایی که در رابطه با اجحاف، ظلم و ستم به مردم است برای دیوان عالی کشور اهمیت دارد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd667918 citalopram online eurax online Colchicine