Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
در یک پادگان نظامی متروکه

«هفت کودک خردسال مریوانی قربانی مین شدند»

2013 October 19

خبر/ رادیو کوچه

انفجار مین در نزدیکی یک روستای مرزی شهرستان مریوان، چهار پسر و سه دختر خردسال را به شدت زخمی کرد.

آژانس خبررسانی «کردپا» گزارش داد، عصر روزجمعه بیست و ششم مهر ماه در روستای نشکاش از توابع شهرستان مریوان یک مین کاشته‌شده در پادگان متروکه‌ی سپاه موجب زخمی‌شدن هفت کودک هشت تا ١٠ ساله شد.

در این انفجار یکی از کودکان به نام «گَشین کریمی» یک پای خود را از دست می‌دهد.

خبرنگار «کردپا» هویت دیگر کودکان را «خَبات کریمی» فرزند ناصر، «سینا دژ‌آهنگ»، «زانا پاو»، «بهنوش مقدم»، «متین رخش‌بهار» و «آلا روبینا» فرزند عزیز اعلام کرد.

«گشین کریمی» هشت ساله برای مداوای پزشکی به تهران اعزام شده و شش خردسال دیگر در بیمارستان بوعلی مریوان تحت مراقبت‌های پزشکی هستند.

9 - Copy

حادثه‌ در یک پادگان نظامی متروکه در ٢۵ کیلومتری غرب شهر مریوان روی داده که ١۵ سال قبل توسط سپاه تخلیه و گویا مین‌های کاشته‌شده در اطراف پادگان همچنان وجود دارند.

بنابه گزارش‌ها این کودکان برای بازی به نزدیکی پادگان متروکه رفته بودند که ناگهان یکی از مین‌ها منفجر و تعدادی کودک را قربانی کرد.

خبرگزاری «تسنیم» نیز ضمن اعلام این خبر نوشت، «کریمیان» نماینده مریوان در مجلس اسلامی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت دفاع در مورد پاکسازی مناطق آلوده به مین، اظهار داشت: «هفته‌ی آینده از وزرای کشور و دفاع در مجلس سوال خواهد شد.»

نماینده مردم مریوان همچنین اظهار کرد،  یکی از اهالی روستای دزلی نیز ماه گذشته بر اثر انفجار مین در اطراف این روستا جان خود را از دست داده است.

در این باره بیشتر بخوانید

5

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , ,