Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
در یک تجمع اعتراضی

«بازداشت ده‌ها نفر از یارسانی‌ها مقابل مجلس»

2013 October 20

خبر/ رادیو کوچه

حدودا ساعت یازده صبح مامورین امنیتی جمهوری اسلامی ده‌ها نفر از یارسانیان معترض را دستگیر نمود

بنابه گزارش‌های رسیده به «رادیو کوچه» روز یک‌شنبه بیست و هشتم مهرماه ، ساعت ١٠ صبح بنابه فراخوان «مجمع مشورتی فعالین مدنی یارسان» تجمعی اعتراضی در کمال آرامش و مدنیت با حمل پلاکاردهایی توسط مردم یارسان، مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران جهت اعتراض و پیگیری حقوق پایمال شدە خود، صورت گرفت که با برخورد شدید مامورین امنیتی جمهوری اسلامی مواجه گردید.

مجمع مشورتی فعالان مدنی جامعه یارسان پیش از این با انتشار بیانیه‌ای  از فعالان مدنی یارسان در سراسر کشور خواسته بود  که به منظور اعتراض به ستم‌ها و تبعیضات وارده بر جامعه یارسان و بی‌حرمتی‌های اخیر نهادهای امنیتی به این شهروندان روز یکشنبه بیست و هشتم مهر ماه راس ساعت ١٠ صبح در برابر مجلس حضور پیدا کنند.

yarsan
بر اساس گزارش‌های رسیده حدود ساعت یازده صبح مامورین امنیتی تعدادی از یارسانیان معترض را دستگیر نمودە کە اسامی برخی از بازداشت شدەگان به شرح زیر می‌باشد.

سید امین عباسی، مسعود الماسی، فرید سلیمانی، حمیرا طاهری، فریدون سپاسه، افشار خالقی، آرمان علیون، حمداله محمودی، خلیل قزوینه ، سید امیر بی باک، خیراله حق جویان، فریدطاهری، مهراب اسرافیلی، ابراهیم بذله، فرشید ندیمی، سید حسین افضلی، احسان نادری، بهمن صبوری، داود عزیزی، ، بهزاد طاهریان، عباس فقیری و دو تن از برادران نیکمرد طاهری که پانزدهم خرداد ماه سال جاری در مقابل زندان همدان اقدام به خودسوزی کرد، به نام‌های قدرت طاهری و روح اله طاهزی نیز در میان بازداشت شدەگان هستند.

پیش از این نیز سه  شهروند از پیروان یارسان در اعتراض به دستگیری و شکنجه و توهین به اعتقادات یک شهروند یارسانی دیگر، خودسوزی کرده بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. manssor
    1

    درود بر شما برای اطلاع رسانی دربارەی این خبر.
    ای کاش خیلی دیگر از رادیوها هم میتوانستند این خبر را پوشش بدهند