Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
توسط نیروهای نظامی ایران

«حمله به گروهی از پناهجویان ایرانی در مرز سلماس»

2013 October 24

خبر/ رادیو کوچه

در حمله نیروهای نظامی ایران به گروهی از پناهجویان ایرانی در مرز سلماس چندین پناهجو مجروح شده و تعدادی نیز ناپدید شدند.

پایگاه «خبری و تحلیلی روز»، چهارشنبه شب اول آبان ماه گزارش داد، دو روز پیش گروهی از پناهجویان ایرانی هنگام عبور از مرز در کمین نیروهای نظامی گرفتار شدند که چند نفر از آنها از جمله یک خانواده متشکل از پدر، مادر و یک کودک ناپدید شده‌اند.

این پناهجویان خواسته‌ بودند از طریق مرز روستای حاجی جفان از توابع سلماس خود را به ترکیه برسانند.

penaber

بنابه نوشته پایگاه «خبری و تحلیلی روز»، این گروه از پناهجوها بیست و یکم اکتبر پس از آنکه می‌خواستند از طریق مرز سلماس خود را به شهرک «باشقلا» در استان وان ترکیه برسانند در کمین نیروهای نظامی ایران گرفتار می‌شوند.

پس از این حمله چند تن از پناهجوها مجروح شده و فردی به نام «کامران غفاری نژاد» به همراه همسرش «کانیا کریمی» و فرزندشان «ژیار غفاری نژاد» مفقود شده‌اند و هیچ اطلاعی از سرونشت‌شان در دست نیست.

«کامران غفاری» یکی از فعالین یارسانی بوده و پس از آنکه سعی می‌کند از تجمع روز بیست و هشتم مهر شهروندان یارسانی در مقابل مجلس عکس و فیلم تهیه کند از سوی نیروهای امنیتی شناسایی می‌شود و پس از آن وی به همراه خانواده‌اش اقدام به خروج از ایران از طریق راه‌های قاچاق می‌کند.

بر پایه آخرین گزارش‌ها یکی دیگر از پناهجویان پس از مجروح شدن به یکی از مراکز درمانی شهر وان منتقل شده است و وضعیت عمومی وی مناسب گزارش شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,