Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
به اتهام عضویت در احزاب کرد

«حبیب‌اله گلپری‌پور، زندانی سیاسی کرد اعدام شد»

2013 October 26

خبر/ رادیو کوچه

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران حکم اعدام «حبیب‌اله گلپری‌پور» فرزند ناصر زندانی سیاسی کرد را اجرا کرد. این زندانی سیاسی صبح روز گذشته از زندان ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

صبح روز شنبه چهارم آبان ماه خبرگزای‌های کرد از جمله «پایگاه خبری تحلیلی روز»، «فرات»، و «کردپا» ضمن اعلام خبر اعدام این زندانی سیاسی گزارش دادند، شب گذشته راس ساعت ١٢، «حبیب‌اله» از قرنطینه‌ی زندان مرکزی ارومیه خارج و اعدام شد.

یکی از وکلای «حبیب» ضمن تایید این خبر به خبرگزاری «کردپا» گفت: «خانواده‌ی گلپری‌پور و بستگان این فعال سیاسی از بامداد امروز شنبه چهارم آبان در مقابل بیمارستان امام ارومیه تجمع کرده‌اند.»

hebib

گزارشات ارسالی حاکی از آن است به دنبال انتقال «حبیب‌اله» به قرنطینه و اعدام وی هم اکنون جو داخلی زندان مرکزی ارومیه امنیتی می‌باشد و گارد داخل زندان به‌حالت آماده‌ باش درآمده‌اند

حبیب‌اله گلپری‌پور متولد سال ١٣۶٢ از سنندج است که اوایل پاییز سال ٨٨ در مهاباد توسط ماموران حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت و در بازداشت‌گاه‌های شهرهای مهاباد، ارومیه، سنندج و سمنان محبوس و متحمل شکنجه‌های روحی و جسمی شد.

دستگاه قضایی ایران، این شهروند کرد را به اتهام عضویت در احزاب کرد اپوزسیون و اقدام علیه امنیت ملی و محاربه به اعدام محکوم کرد که بعدها دیوان عالی آن را تایید کرد.

طبق آخرین گزارش‌های رسیده به «رادیو کوچه» «زانیار» و «لقمان مرادی» دو زندانی دیگر کرد نیز در معرض اعدام هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,