Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
اردوغان در اجتماع وان

«لابی جنگ تمایلی به صلح در ترکیه ندارد»

2013 October 27

خبر/ رادیو کوچه

«رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه از محافلی که او از آنها به نام لابی جنگ نام برد، انتقاد کرد و گفت: «لابی جنگ تمایلی به برقراری صلح در ترکیه ندارد.»

نخست وزیر ترکیه روز یکشنبه بیست و هفتم اکتبر در اجتماعی در شهر کردنشین وان در شرق ترکیه با اشاره به عزم دولت آنکارا برای پشبرد روند صلح با «پ.ک.ک» برای حل مسئله کردهای این کشور افزود: «بسته اصلاحات دمکراتیک که به تازگی ارایه شده، آغازگر کارهای بزرگتری در ترکیه است».

وی گفت:« ٣٠ سال درد و رنج به خاطر درگیری در حال پایان یافتن است و بسته اصلاحات دمکراتیک ارایه شده ، تنها یک مرحله از این فرآیند است.»

نخست وزیر ترکیه با اشاره به انتقادات صورت گرفته در باره روند صلح دولت آنکارا با «پ.ک.ک» به ویژه توسط حزب صلح و دمکراسی تاکید کرد: «محافلی که من از آنها به عنوانˈ لابی جنگˈ نام می‌برم ، تمایلی به برقراری صلح در ترکیه ندارند.»

وی افزود: «این لابی از تروریسم تغذیه می‌کند و از هر فرصتی برای رسیدن به اهداف خود بهره می‌گیرد.»

«اردوغان» با اشاره به اینکه حزب حاکم عدالت و توسعه با ناسیونالیسم کرد و ترک مخالف است، اظهارداشت : «هر دو این جریانات دشمن ما هستند.»

ardokan

نخست وزیر ترکیه گفت که دولت آنکارا متعهد به حل مساله کردها برای همیشه است.

اردوغان پیش از این در تحلیلی در باره بروز تنگنا در روند مذاکرات صلح دولت ترکیه با «پ.ک.ک» مدعی شد که این امر ناشی از وجود اختلاف نظر میان «عبداله اوج آلان» و دیگر رهبران این سازمان است.

وی گفت: مذاکرات ادامه دارد و اگر قرار باشد طرفی از مذاکره به این روند پایان دهد، آن طرف ما نیستیم و در چارچوب منافع کشورمان به این مذاکرات ادامه می دهیم.

روند مذاکرات صلح دولت ترکیه با «عبداله اوج آلان» دچار رکود شده و طرفین همدیگر را به عدم پایبندی به تعهدات خود متهم می کنند.

در روزهای اخیر بی اعتمادی و انتقاد طرفین از روند مذاکرات صلح میان دولت ترکیه و «پ.ک.ک» افزایش یافته است.

از فروردین ماه گذشته با آغاز مذاکرات صلح میان دولت ترکیه و «عبداله اوج آلان» رهبر زندانی «پ.ک.ک» شماری از اعضای این سازمان به دستور «اوج آلان» خاک ترکیه را ترک و به شمال عراق رفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd7074130 wellbutrin xl viagra from india atenolol 100mg