Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
محمد خاتمی

«ما نباید به طلب‌کاری از دولت دامن بزنیم»

2013 October 31

خبر/ رادیو کوچه

«محمد خاتمی» رییس جمهوری پیشین ایران، می‌گوید گرو‌ه‌هایی در داخل کشور در تلاشند حامیان «حسن روحانی» را از وی جدا کنند.

سایت بنیاد باران، روز پنج‌شنبه نهم آبان ماه گزارش داد، «خاتمی» در دیدار با شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، به فهرستی از مشکلات به ارث رسیده به دولت جدید اشاره کرد و  در عین حال ابراز امیدواری کرد که «حسن روحانی» به وعده‌های خود عمل کند.

اظهارات خاتمی در حالی است که اصولگرایان مخالف دولت، به حملات خود علیه قوه مجریه شدت بخشیده‌‌اند و همچنین  دولت روحانی از سوی برخی حامیانش مورد انتقاد قرار گرفته است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشته: «متاسفانه خشونت افسار گریخته؛ در دنیای اسلام بیداد می کند. ما در این موقعیت حتمن باید دولت را یاری کنیم و اگر انتقادی هست به صورتی نباشد که مورد سوء استفاده کسانی قرار گیرد که می‌خواهند ناکام باشد.»

ادامه حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، ضرب و شتم دختران موسوی، تعطیلی روزنامه بهار، مواضع وزیر ارشاد و مواردی از این دست، باعث افزایش انتقادها از دولت روحانی شده است.

11

«محمد خاتمی» می‌گوید گروه‌هایی که از نتیجه  انتخابات ریاست جمهوری زیان دیده‌اند در تلاشند عقبه اجتماعی «حسن روحانی» را دچار ریزش کنند.

رییس جمهوری سابق ایران همچنین گفت: «می‌خواهند آقای رییس جمهور را از عقبه‌اش جدا کنند و از طرفی چنان وانمود کنند که دولت ناکارآمد است. باید متوجه باشیم خیلی در زمین صاف و همواری راه نمی رویم.»

وی اظهار داشت: «به هنگام نقد نباید فقط سراغ دولت بروید. دولت توسعه‌گرا و برآمده از خواست مردم و اهل تحمل است. در ابتدا برای نقد باید سراغ بخش‌هایی از قدرت بروید که تحمل کمتری دارد.»

خاتمی همچنین با اشاره به کسری بودجه و مشکلات اقتصادی به جا مانده از دولت قبلی گفت: «این دولت که هاله نور ندارد و نمی‌تواند به صورت معجزه‌آسا یک شبه همه چیز را درست بکند، ما نباید به طلبکاری از دولت دامن بزنیم. »

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,