Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی

«بازگشت دو استاد و ۱۲ دانشجوی اخراجی به دانشگاه علامه»

2013 October 31

خبر/ رادیو کوچه

حسین سلیمی، سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی از بازگشت دو استاد و ۱۲ دانشجوی اخراجی به دانشگاه علامه خبر داده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز پنج‌شنبه نهم آبان ماه گزارش داد، «حسین سلیمی» سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی در جلسه پرسش و پاسخ در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: «تاکنون حدود ۲۲ نفر از دانشجویان اخراجی و ستاره‌دار برای بازگشت به دانشگاه مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۱۲ نفر از آنها به دانشگاه برگشته‌اند و برگشت بقیه نیز موضوع مورد بررسی در وزارت علوم است.»

وزارت علوم دولت «حسن روحانی» چندی پیش وعده داده بود که امسال دانشجوی ستاره‌دار  وجود نخواهد داشت، اگرچه هنوز وضعیت عده زیادی از دانشجویان ستاره دار قدیمی مشخص نیست.

hossein_salimi

 دانشجوی ستاره‌دار اصطلاحی بود که در ابتدای کار دولت «محمود احمدی نژاد»، بسیاری از فعالان دانشجویی در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و صنفی با آن آشنا شدند. ستاره‌هایی که در کارنامه‌های سازمان سنجش در مقابل نام برخی دانشجویان قرار می‌گرفت، نشانه‌ای بود بر محرومیت‌های در نظر گرفته شده برای این دانشجویان، که حتی شامل محرومیت از تحصیل نیز می‌شد.

طی چند سال گذشته تعدادی از اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی، تهران، آزاد اسلامی و علم و صنعت اخراج یا با بازنشستگی اجباری رو به رو شدند.

سرپرست دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص استادان بازنشسته نیز با بیان این‌که «تعداد آنها از انگشتان دو دست کمتر است» گفته: «درخواست بازگشت تعدادی از این اساتید که توانایی تدریس دارند، براساس آیین‌نامه تکریم بازنشستگان بررسی می‌شود»

از دیگر اقداماتی که در دولت پیشین صورت گرفت حذف برخی از رشته‌های دانشگاهی بود، آقای «سلیمی» در این مورد نیز گفت: «حدود یک سال برای بازگشت تمام رشته‌های حذف شده به دانشگاه زمان لازم است، اما رشته‌هایی مانند مطالعات زنان و مطالعات فرهنگی در سطح کارشناسی ارشد سال آینده دانشجو می‌پذیرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,