Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
فشار کنگره برای تحریم‌های بیشتر

«رایزنی دولت اوباما با کنگره برای تعوتق تحریم‌ها علیه ایران»

2013 November 02

خبر/ رادیو کوچه

«جو بایدن»، معاون رییس جمهوری ایالات متحده همراه با «جان کری»، وزیر امور خارجه، و «جک لو»، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، نشستی پشت درهای بسته با رهبران جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های سنا و نیز اعضای کمیته بانکی سنا داشت تا آنها را در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات اتمی ایران بگذارد.

بنابه گزارش خبرگزاری «رویترز» «جو بایدن»، به منظور متقاعد ساختن اعضای کنگره آمریکا برای تعویق تشدید تحریم‌ها علیه ایران روز پنج‌شنبه، نهم آبان، در راس هیاتی از دیگر مقامات عالی دولت در کنگره حضور یافت، اما گزارش‌ها حکایت از آن دارد که بسیاری از اعضای کنگره این خواسته را نپذیرفته‌اند.

این خبرگزاری می‌گوید، یکی از مقامات دفتر جو بایدن در این‌ باره گفته است، پیام دولت «اوباما» این بوده که شاید زمانی تشدید تحریم‌ها علیه ایران لازم بشود، اما اکنون زمان خیلی مناسبی نیست که کنگره در این جهت اقدام کند.

1

«رویترز» همچنین نوشته است که دولت آمریکا نگران آن است که فشار کنگره برای تحریم‌های بیشتر علیه ایران مذاکرات را پیچیده کند، اما با این حال صداهای مخالفی نیز از کنگره شنیده می‌‌شود، چنان‌ که بسیاری از اعضای کنگره می‌گویند که دولت آقای اوباما هنوز نتوانسته است آنها را متقاعد کند.

در همین زمینه «رابرت منندز»، رییس کمیته روابط خارجی سنا، پس از نشست با مقامات دولت آمریکا گفت که او حاضر به پذیرش تاخیر بیشتر نیست.

سناتور جمهوری‌خواه «مارک کرک» نیز که به شدت مخالف هر گونه تعویق تحریم‌هاست، تاکید کرد که اگر کمیته بانکی رای خود را تاخیر بیندازد، او تلاش خواهد کرد تحریم‌های بیشتری به یک لایحه دفاعی بیفزاید که در ماه نوامبر در سنا مطرح می‌شود.

«تیم جانسون»، رییس کمیته بانکی، نیز در این زمینه گفته است، او هنوز تصمیم نگرفته که رای‌گیری این کمیته درباره تحریم‌های جدید را بار دیگر به تعویق بیندازد یا خیر.

برنامه کمیته بانکی برای بررسی لایحه تحریم‌ها از ماه سپتامبر به درخواست دولت «باراک اوباما» به تعویق افتاده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,