Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز

«مشکل تنفسی سه هزار خوزستانی در یک روز»

2013 November 04

خبر/ رادیو کوچه

بنابه گفته‌ی دکتر «محمدحسن سرمست»، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، علت نفس‌تنگی ناگهانی ۳ هزار اهوازی روشن نیست.

به گفته مقام‌های مختلف بهداشتی استان خوزستان، وضعیت کسانی که مشکل تنفسی داشته‌اند تحت کنترل است.

آقای «سرمست» روز یک‌شنبه دوازدهم آبان به خبرگزاری «فارس» گفته است: «عصر دیروز بعد از بارندگی به صورت ناگهانی شاهد حضور حدود ۳ هزار نفر در سراسر استان خوزستان در مراکز بهداشتی و درمانی بودیم که همگی آنها علایم مشابه تنگی نفس داشتند.»

دکتر «سرمست» همچنین گفته است که  ۱۲۸ نفر از مراجعان دیروز هنوز بستری هستند و دو نفر از آنها نیز به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند.

2

دکتر «ساسان موگهی»، معاون دانشگاه علوم پزشکی  اهواز، نیز در این رابطه گفته، در این زمینه کمیته ویژه‌ای با حضور متخصصان بیماری‌های تنفسی تشکیل شده است.

آقای «موگهی» از اظهارنظر درباره علت مشکل تنفسی اخیر شهروندان اهوازی خودداری کرده و آن را به تحقیقات بیشتر موکول کرده است.

خبرگزاری «ایسنا» اما به نقل از «محمود نبوی»، معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر، گزارش داده بود که شمار بیماران ۶۰۰ نفر بوده است که به گفته وی همه آنها مرخص شده‌اند.

دکتر سرمست هم گفته: «حدس و گمان‌هایی در مورد اینکه وجود مواد شیمیایی کارخانه‌های موجود در استان خوزستان و شستشوی آلودگی آنها در هنگام باران و آمدن آنها به سطح زمین ممکن است عامل بروز این حادثه باشد مطرح است، اما هنوز واقعن نمی‌دانیم علت این پدیده دقیقن چه بوده است و نمی‌توانیم اظهار نظر دقیق کنیم.»

شهر اهواز به تازگی در گزارشی آلوده‌ترین شهر جهان اعلام شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,