Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
نیروهای سپاه در سوریه

«کشته شدن یک فرمانده سپاه ایران در سوریه»

2013 November 05

خبر/ رادیو کوچه

همزمان با تکذیب سخنان یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر حضور صدها گردان ایرانی در سوریه توسط سپاه پاسداران، رسانه‌های ایران از کشته شدن یک فرمانده سپاه در سوریه خبر داده‌اند.

خبرگزاری «مهر» روز دوشنبه سیزدهم آبان گزارش داد، «محمد جمالی‌زاده پاقلعه»، از فرماندهان ایران در جنگ هشت ساله با عراق، در سوریه کشته شده است.

به گزارش این خبرگزاری «محمد جمالی زاده» از فرماندهان لشکر ثاراله در کرمان بوده و اخیرن به عنوان داوطلب به سوریه اعزام شده بود.

آقای «جمالی زاده» بعد از جنگ در قرارگاه قدس سپاه در جنوب شرق ایران بود. وی در سال های اخیر در ستاد مبارزه با قاچاق کالا در استانداری کرمان کار می‌کرد.

1

قرار است مراسم تشییع این فرمانده سپاه، روز سه‌شنبه در کرمان برگزار شود.

«رمضان شریف»، مسئول روابط عمومی سپاه، روز دوشنبه ۱۳ آبان، در بیانیه‌ای گفته بود «ایران هیچگونه گردان سازمانی در سوریه نداشته» اما تایید کرده که نیروهای ایرانی «تنها برای انتقال تجارب دفاعی خود به مدافعان این کشور حضور مستشاری دارند.»

«جواد کریمی قدوسی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، پیش‌تر از حضور گردان‌های ایرانی در سوریه خبر داده بود،

مقام‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران، حضور نظامی این کشور در سوریه را تکذیب کرده‌اند. از جمله «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران، به تازگی در پاسخ به سوالی درباره فیلم‌های منتشر شده از حضور سپاهیان ایران در سوریه گفت ایران با دولت سوریه تنها رابطه‌ای سیاسی دارد.

ایران از مهمترین معدود حامیان حکومت «بشار اسد» در سوریه است و مقام‌های ایرانی سوریه را خط مقدم مقاومت در برابر اسراییل توصیف می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,