Saturday, 18 July 2015
16 December 2019
در بیمارستان دی تهران

«حبیب‌اله عسگر اولادی درگذشت»

2013 November 05

خبر/ رادیو کوچه

«حبیب‌اله عسگر اولادی» از بنیانگذاران و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که از چندی قبل به علت وخامت بیماری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان دی بستری شده بود درگذشت.

خبرگزاری «ایرنا» روز سه‌شنبه چهاردهم آبان ماه به نقل از «حمیدرضا ترقی» عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ضمن اعلام مرگ «حبیب اله عسگر اولادی» گزارش داد: «از دو روز گذشته، وضعیت بیماری عفونت ریه وی رو به وخامت گذاشته بود و حتی در مقطعی دچار ایست قلبی شد که با تلاش پزشکان علایم حیات وی دوباره بازگشت.»

به گفته «ترقی»، حال «عسگر اولادی» صبح روز سه‌شنبه نیز رو به وخامت بود.

1
«حبیب اله عسگراولادی» که از بنیانگذاران حزب موتلفه اسلامی بود، با حکم آیت‌اله «خمینی» به عنوان نماینده ولی فقیه در کمیته امداد منصوب شد. او علاوه بر ریاست شورای مرکزی کمیته امداد و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بود.

«عسگر اولادی» علاوه بر حضور در کمیته استقبال از آیت‌اله «خمینی» ، جزو کسانی بود که در هفته‌های آخر قبل از بازگشت او به ایران، در پاریس در کنار وی بود و جزو همراهان او بود.

وی از سال‌های قبل از انقلاب جزو معتمدین آیت‌اله «خمینی» در بازار و در دریافت کنندگان وجوهات شرعی برای وی بود.

وی همچنین از همراهان آیت اله «بهشتی» در راه اندازی حزب جمهوری اسلامی بود که تا زمان تعطیلی حزب، عضو شورای مرکزی آن بود.

«عسگراولادی» همچنین سابقه نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و حضور در جایگاه نایب رییسی و عضویت در هیات رییسه مجلس را نیز داشت. عضویت در هیات منصفه مطبوعات و ریاست آن، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، از دیگر سمت‌های فعلی عسگراولادی در کنار نمایندگی ولی فقیه در کمیته امداد بود.

در سال ١٣۴٣ که هیات‌های موتلفه به ترور «حسنعلی منصور» اقدام کرد، عسگر اولادی نیز به همراه شاخه نظامی موتلفه به جرم نگهداری چمدان اسلحه دستگیر و به حبس ابد محکوم شد که در ١٣۵۶ مورد عفو قرار گرفت و از زندان آزاد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    PBlHsA yoseebasngkz, [url=http://xbwbdhryetmf.com/]xbwbdhryetmf[/url], [link=http://qqrtapyvyljy.com/]qqrtapyvyljy[/link], http://fhkkhgopjszg.com/