Saturday, 18 July 2015
25 January 2021
مسوول امور سیاست خارجی اتحادیه اروپا

«عدم اعمال تحریم یک جانبه اتحادیه اروپا علیه ایران»

2010 February 23

«کاترین اشتون»، مسوول امور سیاست خارجی اتحادیه اروپا، می‌گوید که اعضای این اتحادیه از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، بویژه اقدام اخیر تهران برای غنی‌سازی ۲۰ درصدى اورانیوم، بسیار نگران هستند.

به گزارش فردا، اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که از اقدام‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه برنامه اتمی ایران حمایت می‌کند ولی اعمال هرگونه تحریم یک‌جانبه علیه جمهوری اسلامی را از سوی این اتحادیه رد کرد.

خانم اشتون این اظهارات را در پایان نشست روز دوشنبه وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا بیان کرد.

وی افزود: «جامعه بین المللی به این دسته از فعالیت‌های ایران اعتمادی ندارد و رهبری این کشور نیز اقدامی برای اعتماد سازی در این زمینه انجام نداده است.»

به گفته او، اتحادیه اروپا رویکرد دو گانه مذاکره و فشار بر ایران را دنبال می‌کند و افزود که این اتحادیه آماده گفت‌و گو با تهران است.

با این حال وی گفت: «اگر مذاکرات به نتیجه نرسد پرونده ایران باید به شورای امنیت ارسال شود.»

بنا به این گزارش، مسوول امور سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشته است: «ما در حال دنبال کردن گزینه شورای امنیت به عنوان بهترین و مناسب‌ترین راه برای پیشبرد مسایل مربوط به ایران هستیم.»

این درحالی است که رهیافت اتحادیه اروپا برای اعمال نکردن تحریم‌های یکجانیه علیه جمهوری اسلامی ایران با سیاست واشینگتن در اعمال این تحریم‌ها تفاوت دارد.

ایالات متحده آمریکا در سال‌های اخیر دارایی و سرمایه‌های بخش‌های زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بانک های دولتی ایران را ضبط کرده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,