Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
یک مقام عالی‌رتبه در دولت آمریکا

«آمادگی آمریکا برای کاهش تحریم‌ها»

2013 November 07

خبر/ رادیو کوچه

یک مقام عالی‌رتبه در دولت آمریکا گفته است اگر ایران گام اول در اجرای تعهداتش را اجرا کند و پیش‌روی برنامه هسته‌ای را متوقف کند، واشینگتن تحریم‌ها را به طور موقتی و موردی لغو می‌کند.

به گزارش شبکه خبری «بی‌بی‌سی» این مقام ارشد ایالات متحده که نخواسته نامش فاش شود روز چهارشنبه٬ ۱۵ آبان‌ماه به خبرنگاران گفته است، اگر ایران در گام اول جلوی پیش‌رفت بیشتر برنامه هسته‌ای خود را بگیرد٬ آمریکا آماده است تا تحریم‌ها را به شکلی محدود و موردی کاهش دهد. وی خاطر نشان کرده که این اقدام برگشت‌پذیر است و در صورت تخطی ایران٬ تحریم‌های برداشته شده٬ بار دیگر اجرایی خواهند شد.

2

عصر روز چهارشنبه ششم نوامبر، ساعاتی مانده به آغاز مذاکرات، این مقام عالی‌رتبه گفته است کشورهای ۱+۵ در جریان مذاکرات پیش رو از تهران خواهند خواست گام اول را برای رسیدن به یک توافق بردارد.

به گفته او، کشورهای ۱+۵ از جمله از ایران می‌خواهند فعالیت‌های هسته‌ای خود را تعلیق کند تا فرصت برای مذاکره بر سر یک توافق فراگیر و نهایی باز شود.

او همچنین گفته است، گزینه‌های دیگر به جز دیپلماسی برای حل و فصل پرونده هسته‌ای ایران، خیلی کمتر موثر‌اند.

در روزهای گذشته کاخ سفید تلاش کرده است با رایزنی با چهره‌ها و گروه‌های موثر، جلوی افزایش تحریم‌ها علیه ایران در کنگره آمریکا را بگیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd6112030 buy viagra