Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
وزير خارجه آمريکا

«وجود مسایل حل نشده‌ بین قدرت‌های جهان و ایران»

2013 November 09

خبر/ رادیو کوچه

«جان کری»، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه، هفدهم آبان،گفت مسایل حل نشده‌ای بین ایران و قدرت‌های جهان وجود دارد و هنوز به توافقی دست نیافته‌ایم.

 خبرگزاری «فرانسه» به نقل از جان کری، که حدود ساعت سه بعدازظهر به ژنو رسید گزارش داد، که در حال حاضر هنوز توافقی در مذاکرات ژنو به دست نیامده است، اما هیات‌ها «دارند سخت کار می‌کنند» تا شاید به نتیجه برسند.

این خبرگزاری همچنین نوشته است، «جان کری» می‌گوید هنوز فاصله زیادی میان طرفین در مذاکرات هسته‌ای ژنو وجود دارد.

kery

«عباس عراقچی»، معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، در جمع خبرنگاران در ژنو گفته است که مذاکرات کنونی ممکن است تا نیمه‌شب جمعه یا حتی روز شنبه نیز ادامه پیدا کرده و سپس ادامه آنها به زمانی دیگر موکول شود.

 به گفته آقای «عراقچی»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، همچنین با معاونان دو وزارت خارجه چین و روسیه دیدار خواهد داشت. وزرای خارجه چین و روسیه، دو حامی بزرگ جمهوری اسلامی در شورای امنیت سازمان ملل، در مذاکرات ژنو حضور ندارند.

در همین حال «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌ وزیر اسراییل، روز جمعه، هفدهم آبان، در دیدار با «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا، از توافق در حال تنظیم میان ایران و کشورهای ۱+۵ در ژنوابراز خشم کرد و گفت که «اسراییل خود را به این توافق متعهد نمی‌داند و آن را با قاطعیت کامل رد می‌کند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,