Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
لیگ قهرمانان فوتبال آسیا آغاز می‌شود

«مصاف قهرمانان»

2010 February 23

این فصل، پرسپولیس و صبا جای خود را به ذوب‌آهن اصفهان و مس‌کرمان دادند تا شاید این دو تیم مجالی برای درخشش در آسیا داشته باشند. استقلال و سپاهان هم برای اعاده حیثیت برابر حریفان آسیایی به میدان خواهند رفت.

در روز نخست هفته اول این مسابقات، ذوب‌آهن میزبان تیم الوحده امارات است و استقلال تهران در شهر جده با الاهلی عربستان روبرو می‌شود.

ذوب‌آهن اصفهان- الوحده امارات

ذوب‌آهن اصفهان در سخت‌ترین گروه مسابقات قرار دارد. این تیم در گروه B علاوه بر الوحده امارات، با تیم‌های الاتحاد عربستان و بنیادکار ازبکستان هم‌گروه است که دو مدعی قهرمانی در این رقابت‌ها هستند. به این ترتیب، دیدار با الوحده در ورزشگاه فولادشهر اصفهان آسان‌ترین بازی ذوب‌آهن در این مرحله محسوب می‌شود.

ذوب‌آهن که فصل پیش نایب قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام‌حذفی ایران شد، اکنون با اختلاف 6 امتیاز با سپاهان صدرنشین در مکان دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر است و با برتری هفته گذشته‌اش در داربی شهر اصفهان شرایط روحی مناسبی دارد.

تیم الوحده در پایان هفته پانزدهم لیگ امارات در صدر جدول قرار دارد و از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ این کشور است. هدایت این تیم را یوزف هیکرزبرگر، سرمربی سابق تیم ملی اتریش برعهده دارد.

الاهلی عربستان- استقلال تهران

استقلال در روز نخست در شهر جده به مصاف الاهلی عربستان می‌رود

استقلال تهران که در گروه A رقابت‌ها با الاهلی عربستان، الجزیره امارات و الغرافه قطر هم گروه است، در اولین گام در ورزشگاه ملک عبداله شهر جده با تیم الاهلی روبرو می شود.استقلال فصل پیش در نخستین مسابقه خود در لیگ قهرمانان آسیا در همین ورزشگاه 2 بر 1 از الاتحاد عربستان شکست خورد. در نهایت هم در گروهش چهارم شد و از صعود به مرحله بالاتر بازماند.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران، این فصل با تکرار عنوان قهرمانی فاصله دارد و 7 هفته مانده به پایان لیگ با اختلاف 12 امتیاز با صدر جدول در مکان چهارم است.صمد مرفاوی، سرمربی استقلال که سال پیش به عنوان دستیار امیر قلعه‌نویی در مسابقات آسیایی حضور داشت، امیدوار است ناکامی در لیگ نهم را با موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا جبران کند.

الاهلی عربستان هم فصل موفقی را در فوتبال عربستان نداشته است. این تیم رده پنجم لیگ این کشور را دارد، هفته گذشته نیز با شکست برابر الهلال، جام حذفی عربستان را از دست داد و دیگر شانسی برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا ندارد. تیم الاهلی را سرجیو فاریاس، سرمربی 42 ساله برزیلی هدایت می‌کند.

هفته نخست رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه در گروه‌های C و D دنبال می‌شود و تیم‌های سپاهان اصفهان و مس کرمان، دو نماینده دیگر ایران به ترتیب با الشباب عربستان و الاهلی امارات دیدار خواهند کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,