Saturday, 18 July 2015
17 May 2021
احتمال رسیدن به توافق

«ادامه مذاکرات اتمی و کاهش نرخ ارز در ایران»

2013 November 09

خبر/ رادیو کوچه

دومین دور از مذاکرات اتمی ایران با گروه ۵+۱ تا نیمه شب جمعه، ۱۷ آبان، به وقت ژنو میان «جان کری»، «محمدجواد ظریف» و «کاترین اشتون» به طول انجامید و سپس قرار شد این مذاکرات روز شنبه نیز ادامه پیدا کند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از «ویلیام هیگ»، وزیر امور خارجه بریتانیا، در ژنو گزارش داد که مذاکرات اتمی ژنو تاکنون پیشرفت بسیار خوبی داشته است. با این حال به گفته آقای «هیگ» هنوز نمی‌توان با اطمینان گفت که در پایان روز شنبه توافقی حاصل خواهد شد.

1

منابع خبری و رسانه‌ها‌ی داخل ایران گزارش داده‌اند که نرخ دلار آمریکا در بازار ارز ایران در روز شنبه به زیر سه هزار تومان بازگشته است. خبرگزاری «مهر» این کاهش قیمت دلار را «نخستین واکنش بازار سکه و ارز به مذاکرات ژنو» توصیف کرده است. به گزارش این خبرگزاری، روز شنبه دلار آمریکا به قیمت ۲۹۹۵ تومان، یوروی اروپا ۴۰۳۰ تومان، و درهم امارات ۸۱۸ تومان به مشتریان فروخته می‌شود.

خبرگزاری «اینترفکس» روسیه به نقل از منابع خود می‌گوید که «سرگی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه، امیدوار است پس از رسیدن به ژنو، محل مذاکرات اتمی ایران با گروه ۵+۱، نشستی در سطح وزرای خارجه کشورهای حاضر برگزار شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,