Saturday, 18 July 2015
04 July 2020
پدر زانیار مرادی

«شاهدی برای اثبات بی‌گناهی زانیار و لقمان پیدا شد»

2013 November 11

خبر/ رادیو کوچه

پدر «زانیار مرادی» زندانی محکوم به اعدام به «رادیو کوچه» گفت: شاهدی پیدا شده که ثابت می‌کند قتل فرزند امام جمعه مریوان کار زانیار و لقمان مرادی نبوده است.

«اقبال مرادی» پدر «زانیار مرادی» زندانی کرد که در آستانه اعدام قرار دارد، طی گفت‌وگویی که یک‌شنبه شب نوزدهم آبان‌ماه با بخش خبر «رادیو کوچه» داشت، از تغییراتی در روند پیگیری پرونده آقایان زانیار و لقمان مرادی خبر داد و گفت: «طبق آخرین تماسی که با وکیل پرونده زانیار و لقمان داشتم خبر مسرت‌بخشی مبنی بر بی‌گناهی این دو محکوم به اعدام به دستم رسید.»

وی ادامه داد: خوش‌بختانه یک شهروند کرد مریوانی در حضور وکیل پرونده و امام جمعه مریوان شهادت داده که «زانیار» و «لقمان» هیچ دخالتی در قتل فرزند امام جمعه نداشته‌اند و برای اثبات این ادعا نیز جریانی که شب وقوع قتل شاهد آن بوده را مطرح و نیز برای حضور در دادگاه و شهادت اعلام آمادگی نموده است.

1

«اقبال مرادی» افزود: «این مرد شریف را نمی‌شناسم حتی نمی‌دانم چرا تا بحال سکوت کرده ولی قطعن به دلایل امنیتی، ایشان شهادت خود را به دادگاه تسلیم نکرده‌اند. این شاهد به وکیل پرونده گفته است که یک‌بار دیگر نیز به تنهایی به حضور امام جمعه رفته است و تمام ماجرایی را که در آن حادثه اتفاق افتاده را برایش شرح داده است.»

پدر «زانیار مرادی» در خصوص جرات و شهامت این شاهد در این مقطع حساس می‌گوید: «سرانجام با کوشش همه که در رابطه با این حکم ناعادلانه در کردستان و سایر نقاط جهان اعتراض کرده بودند جراتی به این شخص داده شد تا به سراغ امام جمعه و وکیل پرونده برود و شهادت خود را مبنی بر بی‌گناهی این دو جوان مریوانی ثبت کند. این موضوع خوش‌بینی ما را به تبرئه شدن این دو جوان بی‌گناه بیش‌تر کرده است و صمیمانه از این شخص ناشناس تشکر می‌کنم.»

وی در خصوص گفته‌های شاهد می‌گوید: «این شخص بیان کرده که در زمان کشته شدن فرزند امام جمعه، اشخاصی مسلح را سوار بر چندین ماشین دیده است که در محل وقوع قتل حضور داشته‌اند. شخص شاهد همراه با همسر خود این ماجرا را شاهد بوده است که به دلایل امنیتی نمی‌خواهد پای زنش به دادگاه جهت شهادت دادن باز شود. این شاهد به صراحت اقرار کرده است که شخص قاتل سوار بر خودروی پراید سفید رنگی بوده است. وقتی که متوجه حضور وی و همسرش در محل می‌شوند با وی درگیری فیزیکی پیدا می‌کنند و وی به اصرار همسرش از آنجا دور می‌شود.»

پدر «زانیار مرادی» در پایان با اشاره به اهمیت حفظ امنیت جانی این شاهد می‌گوید: «به این دلیل این موضوع را رسانه‌ای کردم که امنیت این شاهد حفظ شود. اگر کوچک‌ترین ناامنی ایشان را تهدید کند قطعن از جانب حکومت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,