Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
به مدت یک سال دیگر

«اوباما وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد»

2013 November 13

خبر/ رادیو کوچه

«باراک اوباما»، رییس جمهور ایالات متحده، فرمان وضعیت اضطراری در قبال ایران را که نخستین بار در نوامبر سال ۱۹۷۹ صادر شد به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

در پیام مکتوب آقای «اوباما» به کنگره آمریکا که روز سه‌شنبه دوازدهم نوامبر در وب‌سایت کاخ سفید منتشر شده، آمده است از آنجا که روابط ایالات متحده با جمهوری اسلامی هنوز به حالت عادی بازنگشته، او تصمیم گرفته است که لازم است این وضعیت اضطراری ادامه یابد.

«جیمی کارتر»، رییس جمهوری وقت آمریکا، در ۱۴ نوامبر سال ۱۹۷۹ و پس از حمله دانشجویان پیرو خط امام به سفارت آمریکا در تهران فرمان وضعیت اضطراری ملی را برای مقابله با تهدید غیرعادی و فوق‌العاده ایران علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا صادر کرد.

obama

این فرمان وضعیت اضطراری در قبال ایران در حالی تمدید می‌شود که دولت آقای اوباما از سوی دیگر در مورد تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران و تاثیر آنها بر تلاش‌های دیپلماتیک در قبال تهران به قانون‌گذاران کنگره آمریکا هشدار داده است.

همزمان وزارت خارجه ایالات متحده نیز اعلام کرد که وزیر خارجه آمریکا قرار است روز چهارشنبه، ۲۲ آبان‌ماه، به قانون‌گذاران در کنگره بگوید که تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در شرایط فعلی «اشتباه» است.

«جان کری»، وزیر خارجه آمریکا، به سنا می‌رود تا در مورد تازه‌ترین دور گفت‌وگوها میان کشورهای ۵+۱ و ایران در ژنو که هفته گذشته برگزار شد گزارشی ارایه کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,