Saturday, 18 July 2015
29 September 2023

«اطلاعات نوری‌زاد درباره قتل معاون وزیر صنعت»

2013 November 13

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: مرکز دمکراسی ایران

 

آقای نوری زاد روز دوشنبه بیستم آبان ماه در وب‌سایت خود نوشته است که به نظر او میان قتل «صفدر رحمت‌آبادی» معاون وزیر صنعت و معدن ایران که دو روز پیش ترور شد و اختلاف میان این وزارت‌خانه با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران ارتباط وجود دارد.

این ادعا در حالی مطرح شده است که بلافاصله پس از قتل معاون امنیتی وزارت کشور ایران احتمال سیاسی بودن این قتل را رد کرد. «محمود علوی» وزیر اطلاعات ایران هم گفته است که با بازدید از محل حادثه و دیدن بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیده است که این قتل جنبه سیاسی نداشته است.

  آقای «نوری زاد» به نقل از «محمد خاتمی» رییس جمهوری پیشین ایران و «حسن آخوندی» وزیر مسکن ایران نوشته است: «میان کشتی‌های بزرگ و بین المللی ازیک طرف، و  اسکله‌ها و بنادر و دوایرگمرکی ازطرف دیگر، یک اپراتور‌هایی به‌عنوان واسط فعالیت می‌کنند که همه‌ی این‌ها متعلق به سپاه‌اند. حضور سپاه در مدیریت این شرکت‌های اپراتوری باعث شده کشتی‌های باربری راه آمده را بازگردند و خسارت نیز طلب کنند. دراین مدت (دردولت جدید) هرچه به سپاه گفته شده که‌ ای برادران، اسم سپاه و شرکت‌ها و تاسیسات آن درلیست تحریم شدگان بین المللی است. اسکله‌ای که باید با صد درصد ظرفیتش کارکند، اکنون با سیزده درصد ظرفیتش کار می‌کند. شما بیایید و اجازه بدهید شرکت‌های دیگری به‌جای شما بنشینند تا کارهای متوقف و کم رمق رونق بگیرد. که برادران سخت مقاومت کرده‌اند و سر بالا انداخته‌اند که: نه! آقای خاتمی ادامه داد: وزارت‌خانه‌های ذیربط به دستگاه قضا شکایت می‌برند و شخص رییس قوه به جانبداری ازسپاه پای پیش می‌گذارد و رای به تداوم حضور سپاه می‌دهد.

NOORIZAD slider

 همین دوسه روزپیش – شاید چندساعت قبل از تروز آقای معاون – بطور اتفاقی ازیکی از شبکه‌های رادیویی خودمان شنیدم که: وزارت صنعت معدن وتجارت پروانه‌ی فعالیت دو شرکت را لغو کرده و به همه‌ی دفاتر گمرکی بخشنامه کرده که از این پس این دوشرکت اجازه‌ی هیچ گونه فعالیتی ندارند. گوینده‌ی خبرادامه داد: چند تن ازنمایندگان مجلس به این تصمیم اعتراض کرده وخواستار فعالیت مجدد این دوشرکت شده‌اند. من – نوری زاد – شصتم خبردار شد که این دوشرکت حتمن متعلق به سپاه‌اند و نمایندگان سپاهی درمجلس به اشاره‌ی سپاه قیام و قعود کرده‌اند و یک نعره‌ای برآورده‌اند که: هی؟ و گرنه صد‌ها شرکت در این جهنمی که سرداران برای ما آراسته‌اند، هم از هستی ساقط شده‌اند و هم ازمدارکاری بیرونشان انداخته‌اند و هم هست و نیستشان را بالا کشیده و مصادره کرده‌اند و کسی جرات پرسیدن یک «چرا» نداشته و ندارد. اکنون چه شده که صدای این بخشنامه درنیامده بدان اعتراض می‌شود و خبر آن نیز از رادیوی سردار ضرغامی پخش می‌شود؟

 نتیجه: ترور آقای معاون نمی‌تواند به این قضایا بی‌ارتباط باشد. احتمالن آقای نعمت‌زاده درجلسات داخلی خودشان محکم برانحلال شرکت‌های مزاحم سپاه اصرار ورزیده و برادران نیز احتمالن خواسته‌اند هم به او هم به جناب روحانی بفهمانند که: بیرون کشیدن لقمه از دهان سرداران چه عواقبی می‌تواند داشته باشد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,