Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
در آستانه نشست ژنو

«ملاقات‌های نتانیاهو در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران»

2013 November 17

خبر/ رادیو کوچه

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسراییل، قصد دارد در روزهای یک‌شنبه، چهارشنبه و جمعه به ترتیب با روسای جمهوری فرانسه و روسیه، و وزیر امور خارجه آمریکا در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران دیدار و تبادل نظر کند.

خبرگزاری «فرانسه» روز یک‌شنبه هفدهم نوامبر گزارش داد، پس از آن‌که رییس جمهوری فرانسه، روز یک‌شنبه ۲۶ آبان وارد اسراییل شد، در همین روز خبر رسید که «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا، نیز قرار است برای بحث در مورد مذاکرات اتمی، روز جمعه به اسراییل سفر کند.

بنا بر این گزارش، «بنیامین نتانیاهو» با تایید سفر روز جمعه «جان کری» به اسراییل گفته است که در این دیدار، طرح پیشنهادی مورد بررسی طرفین مذاکرات ایران و ۱+۵ به بحث گذاشته می‌شود.

اسراییل طرح پیشنهادی مربوط به کاهش تحریم‌ها علیه ایران در صورت تعلیق بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای تهران را که مورد حمایت واشینگتن است محکوم کرده است.

11

به نوشته خبرگزاری «فرانسه»، آقای «نتانیاهو» روز یک‌شنبه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای با ایران به کابینه خود گفت: «امیدوارم بتوانیم دوستانمان را متقاعد کنیم تا به توافق خیلی بهتری برسند.»

وی افزود: «این امر شدنی است زیرا ایران تحت فشار قرار دارد و ادامه این فشارها و حتی افزودن بر آن می‌تواند نتایج صلح‌آمیز و دیپلماتیک خیلی بهتری را به همراه داشته باشد.»

گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان آخرین دور از مذاکرات خود با ایران را ۱۸ آبان‌ماه بدون نتیجه مشخصی پایان داد و طرفین اعلام کرده‌اند که دور بعدی این مذاکرات در ۲۹ آبان‌ماه، ۲۰ نوامبر، برگزار خواهد شد.

در آستانه دور تازه مذاکرات ژنو، «فرانسوا اولاند»، رییس جمهوری فرانسه، که کشورش در مذاکرات اخیر ژنو نسبت به دیگر قدرت‌های غربی مواضع نزدیک‌تری به اسراییل از خود نشان داده است، روز یک‌شنبه در راس یک هیات اقتصادی وارد اسراییل شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «بنیامین نتانیاهو» با اشاره به سفر سه روزه «فرانسوا اولاند» به اسراییل گفت: «ما قرار است در راس بسیاری از موضوعاتی که در دستور کار قرار دارد موضوع ایران را مورد بحث قرار بدهیم.»

وی افزود: «من همین بحث و گفت‌وگو را با پوتین در دیدار روز چهارشنبه‌ام از مسکو و هم‌چنین در دیدار روز جمعه با جان کری در همین جا خواهم داشت.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    سخنان و فعلیتهای حضرتی نتانیاهو بحدی دور از منطق است که من مخالف سفت و سخت جمهوری اسلامی را هم وادار به واکنش مینماید. حضرتی ایشان مانند همان ملای مکتب که چون مخرج لام را نداشت میگفت انف و چون شاگردان میگفتند انف آنان را تنبیه مینمود. جناب نگاهی بدور و برت بینداز. شما جانشین نخست وزیری چون گدامایر هستی که یک حرکت او آرزوی شمااست از اریل شارون یاد بگیرید که چون موقع صلح رسید پوتین های نظامیش را از پای در آورد و یا مناخیم بگین. آقای نتانیاهو صلح و آشتی بهترین هدیه به بشریت است. بگذارید شش کشور دنیا با حکمان ایران به بحث بنشینندو راه حلی برای این موضوع مسخره اتمی پیدا نمایند شما مطمعن باشید آنها شما را به جمهوری اسلامی نخواهند فروخت.به صلح فکر کنید چیز بسیار ارزشمندی است.