Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس

«شورای ملی مقاومت مدعی وجود یک سایت هسته‌ای جدید شد»

2013 November 18

خبر / رادیو کوچه

شورای ملی مقاومت، تشکیلاتی که سازمان مجاهدین خلق گروه اصلی تشکیل دهنده آن است، طی کنفرانسی مطبوعاتی که روز دوشنبه ۲۷ آبان (۱۸ نوامبر) در شهر پاریس برگزار شد، جزییاتی را درباره آن‌چه این شورا «یک سایت هسته‌ای جدید و مخفی» خواند، افشا کرد.

به گزارش وب‌سایت شورای ملی مقاومت، در کنفرانس مطبوعاتی مذکور «مهدی ابریشمچی» رییس کمیسیون صلح و امنیت این شورا، مدعی شد که یک سایت جدید و مخفی در شهر مبارکه، کیلومتر ۱۰ اتوبان اصفهان-شیراز و در مجتمع صنایع نظامی هفت تیر ساخته شده است.

عکس: صفحه فیس‌بوک شورای ملی مقاومت

عکس: صفحه فیس‌بوک شورای ملی مقاومت

آقای ابریشمچی که از چهره‌های شناخته شده سازمان مجاهدین خلق ایران است، گفت که این اطلاعات از منابعی در داخل ایران گرفته شده است. وی مدعی شد که ساخت و ساز سایت اتمی جدید از سال ۲۰۰۵ شروع شده و ساخت تونلی که ششصد متر در دل کوه بنا شد، در سال ۲۰۰۹ به پایان رسیده و کارهای تکمیلی این سایت نیز به تازگی مراحل پایانی خود را گذرانده است.

ابریشمچی گفت که این اطلاعات به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ناظران اتمی سازمان ملل نیز داده شده است.

پیش‌تر نیز شورای ملی مقاومت اطلاعاتی را درباره برنامه هسته‌ای ایران منتشر کرده بود. یک دهه پیش و در آگست سال ۲۰۰۲، افشای تاسیسات غنی‌سازی نطنز و آب سنگین اراک توسط کنفرانسی مشابه که توسط این گروه ترتیب داده شد، توجه مجامع بین‌المللی را به خود جلب کرد و بخش عمده فشارهای جهانی بر دولت جمهوری اسلامی ایران به‌خاطر برنامه‌های اتمی‌اش از آن‌ زمان شدت یافت.

اگرچه افشاگری‌های بعدی این گروه چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما به نظر می‌رسد که چنین کنفرانسی در صورت همراه داشتن اطلاعات درست، در زمانی که مذاکرات هسته‌ای میان تهران و قدرت‌های جهانی در موقعیت خاصی قرار گرفته، قابلیت اثرگذاری بالقوه‌ای را دارا باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۲ Comments


 1. ژاله
  1

  امیدوارم این خبر درست باشد که دنیا بداند به آخوند ها اعتماد کند


 2. ایرانی
  2

  بی شخصیت تر و بی وطن تر از منافقین در دنیا وجود ندارد . اینها همون تفاله های بی ارزشی هستند که رفته بودند کمک صدام .بیش از این هم انتظاری ازشون نیست
  الان هم همدست اسراییل و پاچه خوار فرانسه و دست به دامن امپریالیستها برای به زانو در آوردن مردم مظلوم ایران.