Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
فرمانده پلیس ایران

«اصرار مرتضوی بر نگهداری معترضان انتخاباتی در میان اوباش »

2013 November 20

خبر/ رادیو کوچه

«اسماعیل احمدی مقدم» فرمانده پلیس ایران گفت که «سعید مرتضوی» دادستان سابق تهران با اصرار می‌گفته که دستگیر شدگان حوادث بعد از انتخابات چاقو، قمه و زنجیر داشته‌اند و باید در بازداشت‌گاه کهریزک و در میان اراذل و اوباش نگهداری شوند.

سرتیپ «احمدی مقدم» روز دوشنبه بیست و هفتم آبان در مصاحبه با خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» گفت با وجود تاکید پلیس بر این‌که بازداشت‌گاه کهریزک مکان خطرناکی است، دستگیر شدگان با اصرار آقای «مرتضوی» به این بازداشتگاه فرستاده شده بودند.

در پی انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، شماری از معترضان به نتایج انتخابات به بازداشت‌گاه کهریزک منتقل شدند و دست کم سه نفر از آنها در داخل بازداشت‌گاه کشته شدند.

1

یکی دیگر از بازداشت شدگان نیز، مدتی کوتاه پس از آزادی از کهریزک بر اثر جراحات دوران بازداشت از دنیا رفت.

در پی وقایع کهریزک، «سعید مرتضوی» دادستان وقت تهران و دو قاضی دیگر به اتهام صدور دستور انتقال متهمان به این بازداشت‌گاه تحت پیگرد قرار گرفتند و آقای «مرتضوی»، در دادگاه بدوی به ۵ سال انفصال از خدمات دولتی و پرداخت ۲۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شد.

آقای «احمدی مقدم» در بخش دیگری از مصاحبه خود با «ایسنا»، با ذکر این‌که در بازداشت‌گاه کهریزک در هر بند که ظرفیت ۵۰ تن را داشت، ۱۷۰ تن را جا دادند، افزود: «در گرمای تابستان کهریزک آن هم در یک مکانی که استاندارد نیست، اگر کاری هم صورت نگیرد، این تراکم آدم در این محل کم امکانات دارای مساله است.»

وی در توضیح نامناسب بودن شرایط بازداشت‌گاه کهریزک تاکید کرد که اساسن «قرار نبود بازداشت‌گاه کهریزک جای خیلی راحتی برای اراذل و اوباش باشد، چرا که آدم‌های شرور و خطرناک آن‌جا می‌فرستادیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,