Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
تیراندازی نیروهای نظامی و انتظامی

«اعتراض نمایندگان مجلس به کشتار مرزنشینان»

2013 November 20

خبر/ رادیو کوچه

کشتار گسترده‌ی شهروندان کرد از سوی نظامیان حکومتی، اعتراض نمایندگان کرد حاضر در مجلس اسلامی ایران را به دنبال داشت.

روز یکشنبه بیست و ششم آبان ماه، «نعمت‌اله منوچهری» نماینده‌ی پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی،  ضمن اعتراض به تیراندازی نیروهای نظامی و انتظامی به شهروندان کرد ساکن در مناطق مرزی، خواستار رسیدگی به پرونده‌ی تیراندازی و کشته‌شدن یک جوان کرد در شهرستان مرزی پاوه شد.

صبح روز جمعه، هفدهم آبان‌ماه، نیروهای نظامی پاسگاه «ملاندر» در نزدیکی پاوه، دو جوان نوسودی را هدف تیراندازی قرار دادند که در نهایت منجر به قتل «احسان پیام » بیست و دو ساله ساله فرزند «محمد» گردید و جوان دیگر به نام «کاوان حیدری» فرزند «قیصر» به شدت زخمی شد.

22

در همین زمینه وب‌سایت «خانه‌ی ملت» ، روز شنبه بیست و پنجم آبان‌ماه گزارش داد، «محسن بیگلری» نماینده‌ی شهرستان‌های سقز و بانه در صحن علنی مجلس اعتراض خود را نسبت به کشته شدن چندین شهروند مدنی در این دو شهر توسط نیروهای نظامی حکومت اسلامی ایران ابراز کرد، که پس از ساعتی از انتشار این خبر در وب‌سایت «خانه‌ی ملت»، بلافاصله از خروجی حذف شد.

نماینده‌ی شهرهای سقز و بانه در ادامه اشاره کرده که در دو ماه گذشته چندین شهروند مدنی کرد به علت بی‌احتیاطی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران کشته شده‌اند.

بنابه گزارش سایت «خبری تحلیلی روز»  پنج‌شنبە بیست و سوم آبان‌ ماه دختری هفده سالە بە نام «اوین عثمانی»  اهل شهرستان بانە که بە همراه نامزدش بە یکی از تفرج‌گا‌های اطراف بانە رفتە بود در حین بازگشت بە خانە بە ظن حمل بار قاچاق از سوی نیروهای انتظامی مورد حملە قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,