Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
مناسبات ایران و بریتانیا

«گفت‌وگوی تلفنی دیوید کامرون و حسن روحانی»

2013 November 20

خبر/ رادیو کوچه

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس و «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران سه‌شنبه شب بیست و هشتم آبان ماه به صورت تلفنی درباره مناسبات دوجانبه گفت‌وگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در تماس تلفنی «دیوید کامرون» با «حسن روحانی»، دو طرف آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ١+۵ و اقدامات به عمل آمده در خصوص روابط بین دو کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفته است.

2

دفتر نخست‌وزیر بریتانیا نیز با اعلام این خبر گزارش داد، که «حسن روحانی» و  «دیوید کامرون»، هر دو در این‌که پیشرفت چشم‌گیری در مذاکرات اخیر ژنو به وقوع پیوسته هم‌نظر بودند.

دفتر نخست‌وزیر بریتانیا در این گزارش می‌افزاید که هر دو مقام همچنین بر اهمیت مغتنم دانستن دور بعدی مذاکرات تاکید داشته‌اند.
نخست‌وزیر بریتانیا در بخشی از  این تماس تلفنی پرداختن تهران به نگرانی‌های جامعه جهانی درمورد برنامه اتمی‌اش را حائز  اهمیت دانسته و بر لزوم شفافیت بیشتر در این برنامه تاکید کرده است.

این گزارش همچنین افزوده است، دو طرف در مورد سوریه نیز هم‌نظر بودند که برای پایان دادن به خونریزی‌ها در این کشور باید  به یک راه‌حل سیاسی دست یافت.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران نوشته است، که دیوید کامرون مراتب تسلیت خود را به خاطر انفجار در مقابل سفارت ایران در بیروت ابراز کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    ۹tUfhD hlzloxoxhnlb, [url=http://uymyncviuovq.com/]uymyncviuovq[/url], [link=http://ajoggnitwasu.com/]ajoggnitwasu[/link], http://vfqgcgtrqujk.com/