Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
تلاش‌های دولت اوباما

«تعویق تحریم‌های بیشتر علیه ایران در کنگره آمریکا»

2013 November 20

خبر/ رادیو کوچه

در آستانه دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ در ژنو، «باراک اوباما» در دیدار با شماری از سناتورهای صاحب‌نفوذ که بیش از دو ساعت به درازا کشید، بار دیگر از آنان خواسته است در بررسی تحریم‌های بیشتر علیه ایران دست نگه دارند.

به نظر می‌رسد رایزنی‌های دولت آمریکا در روزهای گذشته برای پیش‌گیری از تشدید تحریم‌ها علیه ایران، به نتیجه رسیده است و این تحریم‌ها دست‌کم ظرف روزهای آینده به بررسی گذاشته نخواهند شد.

2

بنابر گزارش روز چهارشنبه بیستم نوامبر «واشنگتن پست»، قانون‌گذاران آن کشور تا زمانی‌که گفت‌وگوها با ایران در مورد برنامه اتمی آن کشور ادامه دارد و نتیجه آن مشخص نیست، بررسی تحریم‌های جدید علیه تهران را به تعویق می‌اندازند.

شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» و «واشینگتن‌پست» همزمان نظرخواهی را منتشر کرده‌اند که بر اساس آن ۶۴ درصد شهروندان آمریکایی از توافقی که بر پایه آن کاهش برخی تحریم‌های ایالات متحده و دیگر کشورها در برابر محدودیت‌هایی از سوی ایران در برنامه اتمیش صورت گیرد، حمایت کرده‌اند.

«باب کروکر» از سناتورهای جمهوری‌خواه از جمله کسانی‌ست که به رسانه‌ها گفته است با مخالفت رهبر اکثریت دمکرات در سنا، عملن امکان تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران را تا پس از تعطیلات «روز شکرگزاری» یعنی بیست و هشتم نوامبر، مجموعن تا حدود دو هفته دیگر امکان‌پذیر نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    LO7X5T jaehnnqilzbp, [url=http://yxfyeuvjqcvi.com/]yxfyeuvjqcvi[/url], [link=http://outpkeslqkkw.com/]outpkeslqkkw[/link], http://rauyfzmljuzj.com/