Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
حملات سایبری

«سایت بانک مرکزی و پلیس استرالیا هک شد»

2013 November 21

خبر/ رادیو کوچه

سایت بانک مرکزی استرالیا و پلیس این کشور توسط هکرها مورد حمله سایبری قرار گرفت و هک شدند. بانک مرکزی استرالیا اسفندماه نیز مورد حملات سایبری قرار گرفته بود، اما اطلاعاتی سرقت نشد.

خبرگزاری ایرنا روز پنج‌شنبه بیست و یکم نوامبر گزارش داد، احتمال داده شده است این حملات سایبری توسط هکرهای اندونزیایی درپی تنش‌های اخیر در روابط جاکارتا – کانبرا برنامه‌ریزی شده باشد.

یک گروه ناشناس از هکرهای اندونزی دوازدهم آبان ماه نیز اعلام کرد در پاسخ به جاسوسی دولت استرالیا از این کشور، بیش از ١٧٠ وبسایت استرالیایی را هک کرده‌اند. این گروه در توییتر تصریح کرد ˈصدها وبسایت استرالیایی مورد حمله هکرهای اندونزی قرار گرفته است. تعداد زیادی از شرکت‌های کوچک تجاری استرالیایی که در فضای مجازی با دامنه «ای یو» مشغول فعالیت بوده‌اند مورد این حمله هکری قرار گرفته‌اند.

3

بدنبال این موضع هکرهای اندونزیایی، احتمال داده می‌شود هک وبسایت‌های بانک مرکزی و پلیس فدرال استرالیا در پی تنش‌های چند روز گذشته بین جارکارتا و کانبرا توسط این هکرهای اندونزیایی صورت گرفته باشد.

«سوسیلو بامبانگ یودهویونو» رییس جمهوری اندونزی شب گذشته در نامه ای رسمی از «تونی ابوت» نخست وزیر استرالیا خواست در قبال جاسوسی کشورش از اندونزی موضع رسمی اتخاذ کند.

اندونزی براساس مستنداتی مدعی است که آژانس اطلاعات الکترونیک استرالیا در آگوست ٢٠٠٩ به مدت ١۵ روز تلفن‌های رییس جمهوری اندونزی، همسر وی و وزرای دولت این کشور را شنود کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,