Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
حیدر مصلحی

«بر هم زدن مذاکرات توسط فرانسه، تقسیم کار دشمن بود»

2013 November 21

خبر / رادیو کوچه

«حیدر مصلحی» وزیر سابق اطلاعات روز پنج‌شنبه ۳۰ آبان طی برنامه گرامی‌داشت سال‌روز شکست حصر سوسنگرد که در سالن شهید رجایی دانشگاه تربیت معلم قزوین برگزار شد، گفت: «معنای نرمش قهرمانانه این است که ما بتوانیم با زیرکی و هوشیاری دشمن را مدیریت کنیم».

به گزارش «خبرگزاری تسنیم»، مصلحی افزود: «باید توجه داشته باشیم که در مذاکرات اخیر دشمن ما را مدیریت کرد و در این مدیریت با تقسیم کار بر هم زدن مذاکرات ژنو را به فرانسه واگذار کرد». وی تاکید کرد: «دشمن با این کار چند هدف را دنبال می‌کند، یکی از آن‌ها که در یک موسسه اطلاعاتی آمریکا مطرح شد این بود که باید کاری کنیم که کینه و بغض ایرانی ها نسبت به آمریکا از بین برود و مرگ بر امریکا از شعارهای ایران حذف شود».

3-heydar-moslehi

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به سخن‌رانی روز گذشته آیت‌اله خامنه‌ای که در آن، آمریکا را راس استکبار خواند، گفت: «بیانات مقام معظم رهبری بسیار حکیمانه، دقیق و بی بدیل است، سخنان دیروز ایشان نیز برای ما درس دشمن شناسی بود و در واقع ایشان دشمن و استکبار را برای ما رونمایی کردند».

«حیدر مصلحی» با اشاره به حمایت رهبر جمهوری اسلامی از تیم مذاکره کننده گفت: «ما نباید پشت کسانی را که در خط مقدم می‌جنگند خالی کنیم، ولی برخی حرکت‌ها در دور قبل مذاکرات اشتباه بود، مذاکره تلفنی با دشمن کار درستی نبود، همان‌گونه که دیدیم در این مذاکرات اوباما سر سوزنی از مواضع خود عقب نشینی نکرد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,