Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
پیش‌برد طرح تحریم‌های ایران

«حمایت رهبر دموکرات‌های سنا از افزایش تحریم‌ها»

2013 November 22

خبر/ رادیو کوچه

«هری رید» رهبر جناح اکثریت دموکرات‌ها در سنای آمریکا، همزمان با مذاکرات جمهوری اسلامی و گروه ۱+۵ در ژنو، تاکید کرد که وی خود را به پیش‌برد طرح تحریم‌های ایران متعهد می‌داند.

خبرگزاری «فرانسه» روز پنجشنبه بیست و یکم نوامبر گزارش داد، «هری رید» رهبر جناح اکثریت دموکرات‌ها در سنای آمریکا گفته است: «سنا باید آماده به پیش بردن طرح جدید تحریم‌های مورد توافق دو حزب پس از  تعطیلی روز شکرگزاری باشد و من ‌آماده انجام این کار هستم.»

تلاش گروهی از قانونگذاران آمریکایی برای افزایش تحریم‌های ایران در حالی است که دولت آمریکا، تصریح کرده که هرگونه  افزایش تحریم، به فضای مذاکرات لطمه می‌زند و موضع آمریکا را حتی در میان دیگر اعضای گروه ۱+۵ تضعیف می‌کند.

طیفی از قانونگذاران آمریکایی با رویه مذاکرات کنونی و احتمال دادن تخفیف‌هایی به ایران در موردتحریم‌ها مخالفند و خواهان برچیدن برنامه هسته‌ای ایران هستند.

1

در حال حاضر یک طرح در کمیته بانکی سنای آمریکا برای تحریم‌های ایران به درخواست دولت متوقف نگه داشته شده است. اقلیت جمهوری‌‌خواه و شماری از دموکرات‌ها، از معطل ماندن این طرح خشمگین هستند و تهدید کرده‌اند که اگر این طرح به پیش نرود خودشان طرحی علیه ایران ارایه خواهند کرد. به نظر می‌رسد که اظهارات «هری رید» برای راضی کردن طرفداران تحریم‌های بیشتر علیه ایران باشد.

بنابه گزارش این خبرگزاری «هری رید» روز پنجشنبه همچنین گفته است: «در حالی که من از تلاش دیپلماتیک دولت حمایت می‌کنم، معتقدم که ما نیاز داریم گزینه‌های قانونگذاری‌ را همچنان مدنظر داشته باشیم تا در ماه دسامبر در مورد طرح تازه دو حزبی تحریم‌ها کمی پس از تعطیلات اقدام کنیم.»

رهبر دموکرات‌ها در سنا تصریح کرده است: «من از طرحی که دامنه تحریم‌های نفتی کنونی ما را افزایش می‌دهد حمایت می‌کنم، طرحی که محدود کننده تجارت در بخش‌های راهبردی اقتصاد ایران است که برنامه هسته‌ای را پشتیبانی می‌کند، و همچنین آنهایی که به ایران کالا می‌فرستند را مورد پیگرد قرار می‌دهد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,