Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
وزیر علوم

«اخراج معاونین در صورت اثبات حضور در اعتراضات ٨٨»

2013 November 24

خبر/ رادیو کوچه

«رضا فرجی دانا»، وزیر علوم جمهوری اسلامی، به خبرگزاری «خانه ملت»، وابسته به مجلس شورای اسلامی، گفته است که اگر حضور معاونانش در اعتراضات سال‌های ٨٧ و‌ ۸۸ اثبات شود آنها را از کار برکنار خواهد کرد.

آقای «فرجی‌دانا» روز شنبه دوم آذر ماه به خبرگزای «خانه ملت» گفته است که صلاحیت و اعتبار این افراد تایید شده است و نیازی به استعلام نداریم زیرا بار اول از سوی ریاست جمهوری استعلام انجام شده و این افراد به عنوان وزیر تایید شده‌اند، بنابراین از نظر ما استعلام صورت گرفته است.

شماری از نمایندگان مجلس ایران از انتصاب «جعفر توفیقی» و «جعفر میلی منفرد» به معاونت وزارت علوم علوم انتقاد کرده‌اند. آنان می‌گویند که «توفیقی» و «میلی منفرد» در سال‌های پیشین در اعتراضاتی علیه حکومت دست داشته‌اند.

«جعفر میلی منفرد» نخستین وزیر پیشنهادی علوم کابینه آقای «روحانی بود» که رای اعتماد نیاورد. گفته می‌شد که «حسن روحانی» قصد داشت «جعفر توفیقی» را، که سرپرست وزارت علوم بود، به عنوان وزیر علوم معرفی کند که از این تصمیم منصرف شد.

1

«علی مطهری»، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفته بود آقای «روحانی» به خواست رهبر جمهوری اسلامی از معرفی «جعفر توفیقی» منصرف شده بود.

«رضا فرجی‌دانا»، وزیر علوم، گفته است: «آنچه که در مجلس ایجاد شده سوء تفاهم است به گونه‌ای که برخی نمایندگان معتقدند کسی که نتوانسته از مجلس رای اعتماد به دست آورد نمی‌تواند در سمت معاون وزیر فعالیت کند.»

او ابراز امیدواری کرده است که این سوءتفاهم برطرف شود، با این حال اعلام کرده است: «اگر مشخص شد که آنها در این حوادث نقش داشتند آنها را برکنار خواهم کرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,