شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
14 September 2016
کوچه ورزش

«شکایت زندی از میلیاردر ورزشی»

۱۳۹۲ آذر ۰۸

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بعد از انجام جلسات پی‌درپی و به‌نوعی تصمیم‌گیری در رابطه با ساخت و تولید یک برنامه ورزشی جدید در «رادیو کوچه»، تصمیم‌گیرندگان این رادیو با ساخت و تولید یک برنامه ۳۰ دقیقه‌ای در هفته برای مخاطبان ورزشی خود، موافقت کردند.

در رابطه با اولین برنامه و شماره ۰۰ خدمتتان عرض می‌کنیم که در این شماره، ابتدا توضیحاتی به شما شنونده عزیز در رابطه با نحوه ساخت و تولید و روند برنامه ارایه می‌شود و سپس می‌رویم به سراغ تیتر خبر‌ها و هم‌چنین توضیحاتی در خصوص اخباری خواهیم داد که در رسانه‌های داخلی ایران بیان نشده‌اند و یا این‌که تمامی حواشی آن خبر پوشش داده نشده است.

هم‌چنان در انتهای هر برنامه، یک ورزش‌کار ‌زاده‌ی ایران و البته رشد یافته در دیگر کشور‌ها که موفق به کسب عناوین بزرگ در رشته ورزشی خود شده است را به شما معرفی خواهیم کرد.

نحوه دریافت رای اعتماد توسط گودرزی از مجلس

نمایندگان مجلس ایران در حالی به چهارمین کاندیدای «حسن روحانی» برای حضور در سمت وزارت ورزش و جوانان رای تایید دادند که این گزینه در مقایسه با سه کاندیدای قبل از تجارب و سطح مدیرتی ضعیف‌تری برخوردار است.

1

روند رای‌گیری و رای دادن به گودرزی همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، برخلاف ۱۰۰ روز گذشته پیش رفت و در نهایت «محمود گودرزی» موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شد.

حال با نگاهی نه چندان عمیق به پرونده گودرزی ۵۸ ساله و ارگان‌هایی که تحت مدیریت وی در سال‌های دور اداره شده‌اند، به سادگی متوجه می‌شویم که وی کاملن در مقایسه با ۳ کاندید قبلی در شرایط خوبی برای دریافت رای اعتماد کامل قرار نداشت، اما نمایندگان بدون توجه به این مسایل با خوش‌رویی از وی در مجلس استقبال کردند.

این اتفاق در حالی رخ داد که پیش از حضور گودرزی در مجلس، برخی از رسانه‌های داخلی کشور و منتقد دولت روحانی در رابطه با حضور گودرزی در مجلس عنوان کرده بودند که رای دهی به این گزینه بر اساس خواسته رهبر ایران صورت خواهد گرفت و در این مورد نمایندگان صاحب اختیار نیستند و تنها باید مطیع دستور باشند.

 اولین گام وزیر ورزش و جوانان ایران در راه یارکشی

زمان برگزاری انتخابات چهار فدراسیون کوهنوردی، سه‌گانه، هاکی و اسکی از سوی وزارت ورزش و جوانان اعلام شد. بر این اساس انتخابات فدراسیون هاکی ۱۶ آذر، فدراسیون سه گانه ۱۸ آذر، فدراسیون کوهنوردی ۱۹ آذر و فدراسیون اسکی ۲۰ آذر ۹۲ برگزار می‌شود.

این مهم در حلی اتفاق می‌افتد که پیش از این زمان برگزاری انتخابات فدراسیون اسکی، ۹ آذر اعلام شده بود که در اعلام جدید به ۲۰ آذر تغییر یافته است.

 «فریدون زندی» به دلیل پرداخت نکردن مالیات ۱۴۰ میلیون تومانی نمی‌تواند از کشور خارج شود و وی زمانی که در فرودگاه بین المللی ایران حاضر شد با مخالفت و جلوگیری از خروجش روبرو شد

با توجه به اینکه استعلام نامزدهای ریاست فدراسیون‌های نام برده، اواخر هفته قبل به وزارت ورزش و جوانان رسیده است، این وزارتخانه در وهله اول انتخابات این چهار فدراسیون را برگزار می‌کند.

همچنین نباید فراموش شود زمانی که صالحی امیری، سرپرستی وزارت ورزش و جوانان را بر عهده داشت، انتخابات فدراسیون‌ها در حال برگزاری بود که با عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به او، این کار متوقف شد. به عنوان مثال انتخابات فدراسیون سوارکاری درست در روز بررسی رای اعتماد مجلس به صالحی امیری برگزار می‌شد که با رای نیاوردن او لغو شد.

 علی آبادی و تلاش برای ماندگاری در کمیته ملی المپیک

پس از انصراف دو نماینده از مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک و همچنین درخواست گودرزی وزیر ورزش و جوانان مبنی بر تعویق انتخابات قرار شد افراد اجرایی در جلسه‌ای در این‌باره بحث و گفت‌وگو کنند.

اما در جلسه فوق‌العاده روز یکشنبه اعضا تصمیم گرفتند انتخابات کمیته ۳۵ روز به تعویق بیفتد. براین‌اساس این انتخابات روز ۳۰ دی ماه برگزار خواهد شد که پیش از این تاریخ برگزاری آن ۲۵ آذر اعلام شده بود. همچنین ثبت‌نام قبلی از کاندیدا لغو و قرار شد ثبت‌نام مجدد از ۳۰ آذر تا ۱۵ دی صورت بگیرد.

نکته بسیار مهم در این خصوص، دست بردن علی آبادی مهره احمدی‌نژاد در نحوه رای گیری مجمع این کمیته می‌باشد که در چند هفته اخیر توجه رسانه‌های داخلی و خارجی کشور را به این موضوع جلب کرده است.

 قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی همچنان بدون جایزه

قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در رقابت‌های بین قاره‌ای در امارات آن‌قدر شیرین بود که باعث شد رییس جمهوری و وزیر ورزش و جوانان به ملی‌پوشان ایران تبریک بگویند.

2

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با پیروزی ۴ به ۳ مقابل تیم ملی روسیه قهرمان جام بین قاره‌ای شد. بر اساس این گزارش گل‌های تیم ایران را «محمد احمدزاده» در دقایق ۱ و ۲۵، «مصطفی کیانی» در دقیقه ۲۱ و «علی نادری» در دقیقه ۲۶ به ثمر رساندند. گل‌های تیم روسیه نیز در دقایق ۷، ۲۴ و ۳۰ وارد دروازه‌ی تیم ما شدند.

در پایان مسابقات جام بین قاره‌ای تیم ایران مقام قهرمانی را به دست آورد و بعد از آن تیم روسیه دوم شد. همچنین امارات سوم، سوییس چهارم، برزیل پنجم، ایتالیا ششم، مکزیک هفتم و مراکش هشتم شدند. دیدار فینال در ساحل جمیرا با حضور پرشور تماشاچیان ایرانی و سفیر ایران برگزار شد.

پس از پایان این مسابقات تمامی افراد بلند پایه کشور در تبریکاتی جداگانه این قهرمانی را به ملت ایران تبریک گفتند، اما با گذشت یک هفته از بازگشت این تیم، هنوز هیچ کدام از افرادی که قهرمانی را به نام خود ثبت کردند، قدمی در راه ارایه جوایز به ملی پوشان این تیم برنداشتند.

  درپوش خبری بر موضوع تبانی در فوتبال ایران

پس از اشتباهات پرتعداد داوری در فوتبال ایران و تهدید «علی دایی» به بیان برخی از باج‌گیری‌های داوران، کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران دست به اقداماتی در این خصوص برده است.

نفر اول کمیته داوران فدراسیون فوتبال از دستور «علی کفاشیان» برای افزایش دستمزد ۳۰ درصدی داوران در لیگ بر‌تر و ۵۰ درصدی داوران سایر لیگ‌ها خبر داد.

«حسین هدایتی» که این روز‌ها پول‌های بی‌حساب و کتابی را در ورزش ایران هزینه می‌کند، متهم است که این مبالغ را از سود حاصل از خرید سلاح از روسیه در زمان جنگ ایران و عراق بدست آورده است

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، مرد اول کمیته داوران در گفت‌وگو با فارس در مورد وضعیت پرونده محسن قهرمانی گفت: بار‌ها و بار‌ها هم با خود قهرمانی و هم با مسیولان فدراسیون فوتبال در این باره صحبت کرده‌ایم. گفته‌ایم که هرچه سریع‌تر این موضوع را روشن کنیم. عده‌ای ادعایی را مطرح کرده‌اند و باید این مهم را ثابت کنند. ما نمی‌دانیم دنبال چه چیزی هستیم. شاکیان قول دادند ظرف دو هفته این مهم را پیگیری کنند که این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

این صحبت‌ها در حالی از سوی فوتبالی‌های ایران بیان می‌شود که خبرنگاران داخل کشور در گفت‌و‌گو با رادیو کوچه مدعی هستند، مدارک برای اثبات تبانی قهرمانی کامل است، اما از آنجایی که در این میان پای اعضای کمیته داوری فدراسیون فوتبال نیز در میان است، آن‌ها سعی بر درپوش خبری گذاشتن بر روی این مهم هستند.

 حضور مدیر عامل پرسپولیس در خانه مجرد‌ها

بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تهران وقتی می‌شنوند و می‌بینند که برایشان حاشیه می‌سازند بر افروخته می‌شوند. بر افروخته از رفتار مدیری که قرار است مدام به خانه‌‌های آن‌ها سرک بکشد و آن‌ها را چک کند به عنوان مثال «پیام صادقیان» ناراحت است، از اینکه رویانیان بی‌مورد روی او حساس شده. وی می‌گوید: «مگر کم کاری کرده‌ام یا بازی بدی انجام داده‌ام که رویانیان می‌خواهد به خانه‌ام سر بزند؟»

او البته خود را از مجردهای پرسپولیس مجزا می‌کند و می‌گوید: «با خانواده‌ام زندگی می‌کنم و این زیاد جالب نیست که رویانیان مدام به خانه ما بیاید.» پیام صادقیان این‌ها را در لابلای صحبت‌های خود به زبان آورد. او از زندگی شخصی خود دفاع کرد، درست بر عکس مدیرعامل پرسپولیس که در رسانه‌ها عنوان کرده بود باید بیشتر هوای پیام را داشته باشد.

تمامی این اتفاق‌ها در حالی رقم می‌خورد که برخی از بلند پایه‌های ورزش ایران، دلیل افت ورزشکاران و مخصوصن فوتبالیست‌ها را داشتن خانه‌های مجری و حضور در میهمانی‌های شبانه می‌دانند.

از همین رو مدیرعامل پرسپولیس به دنبال حضور در خانه‌های آن‌ها و بازدید از وضعیت زندگیشان افتاده است.

لازم به ذکر است، چندی پیش خبر دوستی حقیقی دربازه‌بان این تیم با «الناز شاکردوست»، ستاره سینما سر تیتر خبرهای داخلی ایران بود.

 میلیاردر ورزشی و شکایت زندی از او

3

«حسین هدایتی» که این روز‌ها پول‌های بی‌حساب و کتابی را در ورزش ایران هزینه می‌کند، متهم است که این مبالغ را از سود حاصل از خرید سلاح از روسیه در زمان جنگ ایران و عراق بدست آورده است.

به گزارش خبرنگار کوچه، وی که میزان دارایی‌اش به بیش از چند صد میلیارد دلار می‌رسد، چندی پیش «فریدون زندی» ستاره ایرانی متولد شده در آلمان را به عضویت تیم خود درآورده بود، اما موارد کامل قرارداد طرفین در آن زمان را پس از جدایی زندی از تیم خود اجرا نکرده است.

بر همین اساس، «فریدون زندی» به دلیل پرداخت نکردن مالیات ۱۴۰ میلیون تومانی نمی‌تواند از کشور خارج شود و وی زمانی که در فرودگاه بین المللی ایران حاضر شد با مخالفت و جلوگیری از خروجش روبرو شد که این مشکل را به عمل نکردن هدایتی به توافقشان ربط داد.

 سیامک غفاری ستاره‌ای که دوست داشت ایرانی بماند

S0723_Oly_M_Wrestling_RK004.jpg

«سیامک غفاری» مشهور به مت غفاری (Siamak «Matt» GhaffarK) ‏ ‏ (۲۰ آبان ۱۳۴۰ در تهران) کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایرانی-آمریکایی بود که برای ایالات متحده آمریکا کشتی می‌گرفت و توانست در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا مدال نقره بگیرد. او ۳ مدال مسابقات جهانی نیز دارد و با ۴ مدال طلای جام جهانی در تیم ملی آمریکا رکورددار است.

غفاری در دوران جنگ ایران و عراق به آمریکا پناهنده شد و در سال ۱۹۸۴ از دانشگاه ایالتی کلیولند در رشته بازرگانی فارغ‌التحصیل شد. او پیش از المپیک ۱۹۸۸ با ایرانیان تماس گرفت و مصرانه خواستار بازی برای ایران در المپیک شد. مسیولان ایران به دلیل پناهنده‌شدن به آمریکا درخواست او را رد کردند. غفاری از سال ۱۹۸۹ به عضویت تیم ملی آمریکا درآمد و در دو المپیک ۱۹۹۲ و ۱۹۹۶ برای آمریکا شرکت کرد. غفاری هم‌اکنون با همسرش امی و دخترش نیکول در کلرادو زندگی می‌کند.

در پایان لازم به ذکر است که شما می‌توانید با شنیدن برنامه صوتی از اخبار کامل مطلع شوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,