Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
مجله خبری تاجیكستان

«حکم زندان یک روحانی برای عمل‌های شهوانی»

2013 November 29

عبدالعزیز/ رادیو کوچه/ دفتر تاجیکستان

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دادگاه تجدید نظر در «دوشنبه»٬ پایتخت «تاجیکستان»، حکم زندان «اسد اله ابراهیماف»٬ یک روحانی را که به جرم تجاوز به ناموس «زلاله رحیم اوا» متهم شده‌ است٬ بدون تغیر باقی گذاشت. قبلن دادگاه ناحیه «سینا»ی شهر «دوشنبه» آقای «ابراهیماف» را برای تجاوز به ناموس یک جوان زن تاجیک٬ که برای امدادخاهی به نزد او آمده‌ است٬ مجرم شناخته به هفت سال زندان محکوم کرد. این پرونده از روی یک نوار ویدیویی تهیه و بررسی گردید٬ که در آن «اسد اله ابراهیماف» هنگام تلاوت قرآن به ناموس «زلاله رحیم اوا»  دست درازی می‌کند. اما در این نوار دیده می‌شود٬ که خانم «رحیماوا» نیز به این کار تمایل دارد و یگان مخالفت نشان نمی‌دهد. ولی در نزد دادرس گفته، آقای «ابراهیماف»  این عمل شهوانی را بدون میل او انجام داده ‌است. وقتی دادرس از او سوال می‌کند٬ که چرا آن وقت مخالفت نشان نداد و داد و  فغان نکرد، جواب داده٬ گمان کرد٬ طبابت از راه دعا چنین است.

1

 «اسد اله ابراهیماف»، که هم‌ اکنون در «تاجیکستان» با نام «مولی جادوگ»ر معروف است، اظهار داشته‌ است٬ این کار غیراختیاری صورت گرفت و هیچ زور‌آوری یا اجبار نداشت. مولودجان  سالحاف٬ وکیل مدافع  «اسد اله ابراهیماف» می‌گوید٬  نوار ویدیویی٬  که باعث به محکمه کشیدن نفر تحت حمایتش شد٬ ظاهرن از طریق دستگاه حب نواربرداری و با کمک نفر د‌گری انجام شده و گرنه به گفته او موبایل و یا خود دستگاه نمی‌تواند تمام جزییات این عمل‌های شهوانی را٬ که در حالت راست استادن و خابدن انجام شده‌است٬ ثبت نماید.

این همه در حالی است٬,که حالا یک نفر د‌یگر در این قضیه شاهدی داده و گفته ‌است٬ او هم زمانی به دام فریب «زلاله رحیم اوا»  افتاده٬ بدون شکست از آن بیرون شده‌ است. به قول این فرد٬ «رحیماوا» او را نیز برای یک عمل شهوانی مایل کرده٬ قصد داشته ‌است٬ آن را نوار بگیرد.

«اسد اله ابراهیماف»٬ که در آن با «زلاله رحیم اوا» عمل‌های شهوانی انجام می‌دهد٬ بعد از آن پیدا و از طریق شبکه‌های تلویزیونی دولتی به نمایش گذاشته شد٬ که رییس جمهور «تاجیکستان» در یک دیدارش با امامان مساجد کشور از حالت‌های به گفته او شرم‌آور روحانیان یاد‌آوری کرد٬ که خوفت و  خواب با زنان غیر٬ از جمله آن‌ها است. بنابر این٬ برخی از صاحب‌نظران می‌گویند٬ احتمال این نوار برای تقویت سخن‌های رییس جمهور آماده شده٬ برای بدنام کردن روحانیان اسلامی تهیه ‌گردیده‌ است. ادعایی٬ که مقامات آن را رد می‌کنند.

2

با این حال٬ نوار عمل‌های شهوانی روحانی «اسد اله ابراهیماف» در شبکه‌های اجتماعیی و محافل «تاجیکستان» واکنش‌های تندی را به میان آورده ‌است. برخی از ساکنان خواستار قتل «اسد اله ابراهیماف» شده٬ گروهی او را به حیث جبردیده شناخته‌اند .

دوام سه ماه آخر سال جاری این نخستین حادثه‌ای نیست٬ که روحانیان تاجیک برای عمل‌های شهوانی متهم می‌شوند. وزارت کشور «تاجیکستان» هفته گذشته از بازداشت روحانی خبر داد٬ که به بچه‌بازی متهم می‌شود. انچنین روحانی برای آن که هنگام دعاخانی یکی از مشترییان خود را کشته ‌است، بازداشت ‌گردیده ‌است .

در تاجیکستان که بیش‌تر ساکنانش پیرو اسلام می‌باشند، هم‌خابگی به غیر از زن نکاحی خود و بچه‌بازی غیر قابل قبول است و همیشه محکوم شده‌ است. اما چون «تاجیکستان» دولت دموکراسی است٬ تنها دادگاه طبق قانون جناییی مقرر می‌کند٬ که آن‌ها چی گونه مجازات بشوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. امیر
    1

    برابر حکم شرع مقدس اسلام باید با این افراد برخورد شود