Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
در جنوب لیبی

«چهل کشته در انفجار انبار مهمات ارتش لیبی»

2013 November 29

خبر/ رادیو کوچه

شمار کشته‌های انفجار در یک انبار مهمات ارتش لیبی که روز پنج‌شنبه بیست و هشتم نوامبر در جنوب این کشور رخ داد، به بیش از چهل نفر رسید.

خبرگزاری «رویترز» در این رابطه گزارش داد، انفجار در منطقه «براک الشاطی» در نزدیکی شهر «سبها» و در حالی رخ داد که شماری از ساکنان محلی و مهاجرین آفریقایی در صدد سرقت مهمات بودند.

سرهنگ «محمد الذهبی» فرماندار نظامی مناطق جنوبی لیبی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری «فرانسه» محل انفجار را منطقه‌ «براک الشاطی» در شصت کیلومتری شمال شهر «سبها» مرکز ایالت فزان اعلام کرده بود.

در همان روز سه تا چهار سرباز ارتش آن کشور نیز در خشونتی دیگر در شرق شهر «بنغازی» کشته شدند، این درگیری میان گروه‌های شبه‌نطامی و ارتشیان لیبی رخ داده است.

2

انفجار در انبار مهمات در «براک الشاطی» زمانی رخ داده است که به گزارش خبرگزاری «رویترز» و به نقل از یک مقام امنیتی- شماری ۴٣ نفره از مردم محلی و مهاجران از دیگر کشورهای آفریقا وارد آن شدند.

هنوز مشخص نیست دلیل این انفجار چه بوده است. با این همه این نخستین باری نیست که به انبار مهمات دولتی حمله می‌شود و شبه‌نظامیان در موارد زیادی مهمات خود را با دزدی از زرادخانه‌های دولتی تامین می‌کنند.

از شرق شهر بنغازی نیز گزارش‌های دیگری از خشونت و درگیری منتشر شده‌اند؛ تازه‌ترین دور از درگیری‌ها میان ارتش و شبه‌نظامیان که پیش از این در روز دوشنبه گذشته میان یک گروه اسلام‌گرا و سربازان نیز دست‌کم هفت کشته و پنجاه زخمی برجای گذاشت.

روز پنج‌شنبه درگیر وقتی آغاز شد که شبه‌نظامیان از داخل یک خودرو به سربازانی که از قهوه‌خانه‌ای خارج می‌شدند شلیک کردند.

مقام‌های نظامی می‌گویند این درگیری‌ها بخشی از تلاش‌های شبه‌نظامیان برای ورود به بنغازی از بخش شرقی آن است.

بنغازی چند روزی‌ست که دوباره مرکز نبردهای خیابانی میان سربازان و شبه‌نظامیان شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,