Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
در ادامه آزادی فعالان سیاسی

«آزادی لیلا توسلی، محمود نعیم‌پور و کاظم رضایی»

2010 February 24

«لیلا» و «سارا توسلی»، دختران مهندس «محمد توسلی»، که روز هفتم دی ماه در ساعت 1.30 بامداد در خانه پدر خود بازداشت شده بودند بعد از تحمل نزدیک به دو ماه بازداشت دیروز آزاد شدند.

هم چنین محمود نعیم‌پور روز 27 دی‌ماه و پس از احضار به دفتر پی گیری‌های وزارت اطلاعات بازداشت شده بود. نعیم‌پور از زندانیان دهه‌ی 60 است که در آن سال‌ها متحمل شکنجه‌های فیزیکی طاقت‌فرسایی شده بود.

از سوی دیگر، در شیراز نیز کاظم رضایی فعال دانشجویی دانشگاه شیراز که از روز 13 آبان‌ماه در بازداشت وزارت اطلاعات و در زندان عادل‌آباد بسر می‌برد با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

به گزارش هرانا، کاظم رضایی فعال دانشجویی دانشگاه شیراز که 4 بار سابقه بازداشت در پرونده خود دارد آخرین بار در 13 آبان در نزدیکی دانشگاه شیراز بازداشت شده بود و بیش از صد روز را در سلول‌های انفرادی پلاک 100 و زندان عادل آباد شیراز در بازداشت موقت گذراند.نامبرده 11 بهمن جهت محاکمه به دادگاه انقلاب منتقل شد و هفته گذشته با تودیع مجدد قرار وثیقه 100 میلیون تومانی از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد.

لازم به ذکر است کاظم رضایی در آخرین بازداشتش نیز با قرار وثیقه 100 میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود و تا کنون مجموعن برای آزادی از زندان وثیقه 200 میلیون تومانی را تودیع نموده است.کاظم رضایی برای اولین بار پس از تجمع اسفند ۱۳۸۶ به دادسرا احضار و به همراه ۱۰ تن از دانشجویان دانشگاه شیراز بازداشت و سپس به قید کفالت آزاد شد. کمتر از ۱ سال بعد به مناسبت روز دانشجو تریبون آزادی در روز ۱۸ آذر در دانشگاه شیراز برگزار شد که پس از آن وی به همراه ۱۵ تن از دانشجویان دانشگاه شیراز به اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰ احضار و به مدت ۲ هفته بازداشت شد. وی پس از مراسم ۱۶ آذر ۸۷ به  ۲ ترم محرومیت از تحصیل و ممنوع‌الورودی به دانشگاه و ارجاع به کمیته انضباطی وزارت علوم محکوم شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,