Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
محمدباقر نوبخت

«لغو مصوبه دورکاری محمود احمدی‌نژاد در دستور کار دولت»

2013 December 01

خبر/ رادیو کوچه

«محمدباقر نوبخت»، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی «حسن روحانی»، از لغو مصوبه دورکاری که دولت «احمدی‌نژاد» در سال ۸۹ به تصویب رساند خبر داد.

خبرگزاری «مهر روز شنبه نهم آذر ماه گزارش داد، «محمدباقر نوبخت»، معاون برنامه‌ریزی در نامه‌ای به «اسحاق جهانگیری»، معاون اول رییس جمهور، گفته است که این مصوبه به ۱۰ دلیل از جمله «فراهم نبودن زیرساخت‌ها، نارضایتی کارکنان، دورشدن افراد از محیط کار و کاهش امنیت شغلی» لغو می‌شود.
این گزارش افزوده است که لغو رسمی مصوبه دورکاری دولت دهم برای تصویب و ابلاغ در دستور کار هیات وزیران قرار گرفته است.

در سال‌های اخیر، تعداد زیادی از مصوبات دولت «محمود احمدی‌نژاد» مغایر با قوانین کشور تشخیص داده شده و عمدتن توسط «علی لاریجانی»، رییس مجلس شورای اسلامی، لغو شده است. با روی کار آمدن دولت حسن روحانی نیز روند لغو مصوبات دولت قبلی ادامه یافته است.

11
بر اساس آمارهای منتشر شده در رسانه‌های ایران، در سه ماه گذشته حدود ۱۴۰ مصوبه دولت دهم لغو شده‌ است.

در نامه آقای «نوبخت» آمده است که جز دلایل ذکر شده، به دلیل «ایجاد تبعیض میان کارکنان و کاهش انگیزه کارکنان غیر دورکار و نگرانی کارکنان دورکار از امنیت شغلی‌شان و در مجموع کاهش محسوس کارآیی در برخی از دست‌گاه‌های اجرایی»، پیش‌نویس متن مصوبه مبنی بر لغو این مصوبه برای تصویب نهایی به هیات وزیران ارایه می‌شود.

لغو طرح کار از راه دور در حالی آماده تصویب است که «محمود احمدی‌نژاد» به شدت از این طرح دفاع می‌کرد و معتقد بود که «می‌توان با دورکاری هزینه‌های اداری کارمندان را کم کرد، حمل و نقل در نظر گرفتن سرویس برای کارمندان، مهد کودک، هزینه ناهار و… هزینه‌هایی است که به کارمند وارد می‌شود.»
به گفته آقای «احمدی‌نژاد»، فردی که در خانه می‌ماند و دورکاری انجام می‌دهد می‌تواند از زمان خود استفاده‌های دیگری نیز داشته باشد و حتی شغل دوم اختیار کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,