شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
توسط رييس پليس مهاجرت

«تایید قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی»

۱۳۹۲ آذر ۱۱

خبر/ رادیو کوچه

«علی صادقی» رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، با تایید قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی گفت که «این موضوع را نفی نمی‌کنیم اما عدد آن قابل توجه نیست.

خبرگزاری «ایسنا» روز دوشنبه یازدهم آذر ماه گزارش داد،«علی صادقی» رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی در تهران گفته است که مقصد عمده موارد قاچاق دختران ایرانی، کشور امارات متحده عربی بوده است.

سردار صادقی بدون اشاره‌ای به آمار احتمالی زنان و دختران قاچاق شده به خارج از ایران گفته است، عدد آن قابل توجه نیست.

تاکنون آمار رسمی و حتی غیر رسمی از میزان قاچاق انسان به خارج از ایران منتشر نشده و مسوولان امنیتی و سیاسی کشور معمولن در برابر این پدیده ساکت بوده‌اند.

با وجود این فرماندهان ارشد نیروی انتظامی و مقام‌های امنیتی و قضایی، هر از چند گاهی، از کشف و انهدام باندهای قاچاق انسان در ایران خبر می‌دهند.

22

 پیش‌تر و در خرداد ماه ۱۳۸۳، «روزنامه شرق»، چاپ تهران، گزارشی از قاچاق گسترده دختران ایرانی به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس منتشر کرد که بازتاب‌ها و واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشت.
در آن گزارش از انتقال ماهانه سه تا پنج جسد دختر ایرانی به کشور و نیز از برگزاری مراسم حراج ۵۴ دختر ایرانی در فجیره امارات متحده عربی، خبر داده شده بود.

در همان زمان، میزگردی با موضوع «قاچاق انسان» در محل خبرگزاری جامعه جوانان ایرانی برگزار شد و در آن، یک خلبان ایرانی که در خطوط هوایی امارات متحده کار می‌کرد، اعلام کرد به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ دختر، هر روز از طریق نه پرواز منظم و ۲۰ پرواز غیر منظم از ایران به دبی فرستاده می‌شوند.

وزارت امور خارجه آمریکا، که گزارش‌های سالانه‌ای درباره قاچاق انسان در جهان منتشر می‌کند. در گزارش سال ۲۰۱۳ این وزارت‌خانه نیز مانند سال‌های گذشته، از ایران به عنوان یک کشور «مبدا، محل عبور و مقصد برای مردان، زنان و کودکانی که مورد بهره‌برداری جنسی قرار می‌گیرند و به کار اجباری گمارده می‌شوند»، نام برده شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,