Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
مشاور ارشد روحانی

«احمدی‌نژاد باید در محکمه یا نزد افکار عمومی پاسخ‌گو باشد»

2013 December 04

خبر/ رادیو کوچه

«محمدرضا صادق» مشاور ارشد «حسن روحانی» دعوت «محمود احمدی‌نژاد» برای مناظره با رییس جمهوری ایران را عجیب دانست و تاکید کرد که او به‌ خاطر عمل‌کرد هشت ساله‌اش در راس قوه مجریه باید در محکمه یا نزد افکار عمومی پاسخ‌گو باشد.

«محمدرضا صادق» روز سه‌شنبه، دوازدهم آذر ماه به خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، گفته است که در شرایط کنونی تمام وقت رییس جمهوری صرف حل مشکلات به جای مانده از دولت‌های «محمود احمدی‌نژاد» می‌شود و از این رو درخواست او برای مناظره بسیار عجیب است.

«محمود احمدی‌نژاد» روز سه‌شنبه در نامه‌ای خطاب به «حسن روحانی» گفته بود که او را به «مناظره‌ای صریح و اصولی و روشنگر در منظر افکار عمومی» دعوت می‌کند تا «حقایق ناب» آن‌طور که هست، بیان شود.

این نامه واکنشی به گزارش اخیر آقای روحانی از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت است که در آن نابسامانی‌های گسترده اقتصادی و اجتماعی کشور به هشت سال ریاست «محمود احمدی‌نژاد» بر قوه مجریه ایران نسبت داده می‌شود.

«محمدرضا صادق»، مشاور آقای روحانی، درخواست محمود احمدی‌نژاد را «زمینه‌سازی برای فاصله گرفتن از واقعیت‌ها» دانسته است.

11

وی گفته است: «متاسفانه حقیقت نابی که آقای احمدی‌نژاد از آن صحبت می‌کند دشواری‌ها و شرایطی است که مردم تا هنگام روی کار آمدن دولت آقای روحانی با آنها مواجه بودند و از این رو مدیریت اجرایی هشت سال گذشته، چه در محکمه و چه در نزد افکار عمومی باید نسبت به آنها پاسخگو باشد.»

به گفته او، گزارش حسن روحانی تنها «گوشه‌ای از واقعیات» در کشور را نشان می‌داد که نتیجه عملکرد دستگاه اجرایی در هشت سال گذشته بود.

اکبر ترکان، یکی دیگر از مشاوران آقای «روحانی»، نیز روز سه‌شنبه به درخواست «محمود احمدی‌نژاد» واکنش نشان داد و گفت که دولت از پیشنهاد آقای «احمدی‌نژاد» برای مناظره استقبال می‌کند به‌شرط آن‌که او «راستگویی» را رعایت کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,