Saturday, 18 July 2015
06 December 2020
یک تیم پزشکی فرانسوی

«مرگ عرفات مسمومیت با ماده رادیواکتیو پلونیوم نبوده است»

2013 December 04

خبر / رادیو کوچه

نتایج تحقیقات یک تیم پزشکی فرانسوی نشان می‌دهد که علت مرگ «یاسر عرفات»، مسمومیت با ماده رادیواکتیو پلونیوم نبوده بلکه او به علل طبیعی درگذشته است.

خبرگزاری «فرانسه» به نقل از یک مقام مطلع از روند تحقیقات در مورد علت مرگ «یاسر عرفات» روز سه‌شنبه سوم دسامبر اعلام کرد که کارشناسان فرانسوی فرضیه کشته شدن وی بر اثر مسمومیت را منتفی دانسته‌اند.

نتیجه این تحقیقات  با گزارش پزشکان سوئیسی  که اخیرن اعلام کردند آزمایش‌ها حاکی از وجود میزان بالایی از پلونیوم در بقایای جسد عرفات است درتضاد می‌باشد. بقایای جسد عرفات یک سال پیش برای تحقیقات نبش قبر شد.

222

عرفات یازدهم نوامبر ٢٠٠۴ در یک بیمارستان نظامی فرانسوی در نزدیکی پاریس درگذشت. پزشکان در آن زمان نتوانستند دلیل مرگ وی را اعلام کنند و کالبدشکافی از جسد وی به درخواست بیوه‌اش انجام نشد.

این مقام که خبرگزاری «فرانسه» در گزارش خود نامش را ذکر نکرده است، اظهار داشت: «گزارش تحقیقاتی، فرضیه مسمومیت را منتفی می‌داند و مسئله مرگ طبیعی وی را مطرح می‌کند.»

ماه گذشته یافته‌های تحقیقات کارشناسان سوئیسی از فرضیه کشته شدن عرفات بر اثر مسمومیت با ماده رادیواکتیو پلونیوم حکایت می‌کرد.

حدود ۶٠ نمونه از متعلقات «عرفات» گرفته و بین کارشناسان سوئیسی و روس برای تحقیق تقسیم شد. همچنین تیمی از کارشناسان فرانسوی به درخواست بیوه عرفات تحقیق جداگانه‌ای را انجام دادند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,