Saturday, 18 July 2015
18 February 2020
در همايش اقتصادی تجارت جهان

«اعلام آمادگی رییس جمهوری اسراییل برای دیدار با روحانی»

2013 December 08

خبر / رادیو کوچه

«شیمون پرز» رییس جمهوری اسراییل، گفته است «آماده ملاقات با حسن روحانی رییس جمهوری ایران است.»

به گزارش خبرگزاری «یونایتدپرس» آقای «پرز» روز یک‌شنبه هشتم دسامبر در همایش اقتصادی «تجارت جهان» که در تل آویو برگزار شد، گفت: «نیازی نیست که میان اسراییل و ایران دشمنی برقرار باشد اما ایران باید از تهدید دست بردارد.»

وی اظهار داشت: «من ایران را به عنوان دشمن نگاه نمی کنیم و اصولن هدف باید این باشد که بتوان هر دشمنی را به دوست مبدل کرد.»

رییس جمهوری اسراییل همچنین تصریح کرده است: «روزگاری نیز نمی‌خواستیم با عرفات دیدار کنیم اما وقتی سیاست‌های او تغییر کرد، ما نیز گفتیم: چرا که نه؟ ما در جستجوی صلح بوده و هستیم.»

1

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل نیز سه ماه پیش در سفر به نیویورک گفته بود آماده گفت‌وگو با «حسن روحانی» است تا سوال‌هایی را که در مورد برنامه اتمی ایران دارد، از خود او بپرسد.

در همین حال، رییس جمهوری اسراییل در سخنان روز یکشنبه خود این نظر را تکرار کرد که افزون بر مقابله با خطرات ناشی از برنامه اتمی ایران، باید علیه برنامه موشکی ایران اقدام شود.

«شیمون پرز» اظهار کرد، لحن مقامات ایران و حمایت آنها از تروریسم، تنها مسایلی نیستند که آزاردهنده و مغایر با شئونات بین‌المللی است، بلکه برنامه موشک‌های بالستیک ایران برای دنیا نگران کننده است.

آقای «پرز» گفت: «از نظام ایران و در واقع باید از [آیت اله]خامنه‌ای پرسید اگر شما برنامه اتمی نظامی ندارید، موشک‌های قاره پیما را برای چه می‌خواهید؟»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,