Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
در واکنش به اظهارات وزیر خارجه

«درخواست برکناری ظریف از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس»

2013 December 09

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه ۱۷ آذر ماه ۵٣ نفر از نماینده مجلس شورای اسلامی ایران نسبت به اظهارات «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه، که گفته ‌است «آمریکا می‌تواند با یک بمب سیستم دفاعی ایران را از کار بیندازد» تذکر دادند و ۲۰ نماینده نیز در تذکری کتبی به رییس جمهوری خواستار تجدید نظر در ادامه کار «محمدجواد ظریف» شدند.

خبرگزاری «خانه ملت» در این رابطه نوشته است، بیش از ۵۰ نماینده مجلس طی تذکری خطاب به «محمد جواد ظریف» او را به «وادادگی در برابر تجهیزات نظامی دشمن و کوچک پنداشتن قدرت معنوی و نظامی جمهوری اسلامی ایران» متهم کردند.

تذکرهای فوق، در واکنش به اظهارات منتشر شده به نقل از وزیر امور خارجه ایران صورت گرفته است که روز سه‌شنبه ١٢ آذر ماه گفته بود: «غربی‌ها از چهار تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند. از این مردم می‌ترسند. آیا شما فکر کرده‌اید که آمریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم‌های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می‌ترسد؟»

2

وزیر امور خارجه ایران این اظهارات را در یک جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه تهران و در پاسخ به یکی از دانشجویان منتقد سیاست خارجی دولت مطرح کرده بود.

در همین حال خبرگزاری «ایرنا» گزارش داده که ۲۰ نماینده مجلس روز یک‌شنبه تذکر کتبی دومی به آقای «ظریف» دادند و خطاب به رییس جمهوری اسلامی ایران، «خواستار تجدید نظر در ادامه خدمت محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه به علت مواضع وی در برابر دشمنان و نادیده گرفتن امنیت و عزت ملی ایران شدند.»

واکنش‌های تند برخی اصولگرایان به اظهارات جنجالی وزیر امور خارجه ایران درباره توان نظامی آمریکا در مقایسه با ایران، و از جمله حملات لفظی «حیدر مصلحی»، وزیر پیشین اطلاعات، که آقای «ظریف» را به «نفهمی» متهم کرده بود، باعث شد تا وزیر امور خارجه ایران درباره اظهارات خود توضیح بدهد.

وی روز شنبه، ۱۶ آذر، تاکید کرد: «آن چه که آمریکا از آن می‌هراسد مقاومت مردم ایران است» و «در عین حال که به توان و قدرت دفاعی و نیروهای بسیجی کشور افتخار می‌کنیم، این امر واقعیتی انکارناپذیر است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,