Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
عبدالصمد خرم‌آبادی

«فیس‌بوک یک سایت جاسوسی است که در فتنه ۸۸ نقش داشت»

2013 December 09

خبر / رادیو کوچه

«عبدالصمد خرم‌آبادی» دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می‌گوید فیس‌بوک یک سایت جاسوسی است که در فتنه ۸۸ نقش داشت و کسی در ضرورت ادامه فیلتر کردن آن تردیدی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس آقای خرم آبادی روز دوشنبه هجدهم آذر ماه در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفته است، تاکنون اعضای دولت درخواستی برای رفع فیلتر فیس‌بوک به این کارگروه نداده‌اند.

او افزوده است با توجه به اشاره صریح آیت‌اله «خامنه‌ای» در هفته گذشته در مورد نقش این شبکه اجتماعی در فتنه ۸۸ و همچنین هشدار برخی علما، بعید است کسی چنین در خواست نابجایی را مطرح کند.

فیس‌بوک از چهار سال پیش در ایران فیلتر شده و موضوع ممنوعیت یا مجاز بودن عضویت و فعالیت در این شبکه اجتماعی بارها، بویژه در چندماه اخیر، در نهادهای حکومتی ایران مطرح شده است.

کمیسیون فرهنگی مجلس هم از هفته گذشته موضوع ممنوعیت عضویت و فیلترینگ فیس‌بوک را در قانون جامع رسانه‌ها مورد بررسی قرار داده است.

1

با این حال اختلاف نظر و اظهارات ضد و نقیض مسوولان درباره فیس‌بوک ادامه پیدا کرده بدون آنکه فیلترینگ آن متوقف شود و در هفته‌های گذشته تاکید بر ممنوعیت فیس‌بوک شدت گرفته است.

آیت‌اله «ناصر مکارم شیرازی» پیش‌تر در اعتراض به علی جنتی وزیر ارشاد گفته بود «اصرار به رفع فیلتر فیسبوک چه معنایی دارد.»

آقای «خرم آبادی» تاکید کرده، فیس‌بوک یک سایت جاسوسی است که برای جمع‌آوری و تحلیل و بهره‌برداری از اطلاعات مردم کشورهای مختلف جهان طراحی شده و آمریکا از آن به عنوان ابزار براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کرده است.

آقای خرم آبادی همچنین گفت در فیس‌بوک صدها میلیون محتوای مجرمانه علیه مقدسات اسلامی، اخلاق، عفت عمومی و امنیت کشور وجود دارد و چون تفکیک محتوای مجرمانه از محتوای غیرمجرمانه در این سایت امکان‌پذیر نیست، فعالیت آن مغایر قوانین جمهوری اسلامی است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه همچنین از «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در شبکه‌های اجتماعی داخلی عضو شده تشکر کرد و آن را سرمشقی برای سایر مسوولان دانست.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران شاخص‌ترین مقام دولت ایران است که در فیس‌بوک فعال است و مرتب شرح برنامه‌ها و موضوعات کاری خود را در آن مطرح می‌کند.

علی جنتی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی ایران هم به گفته خودش در فیس‌بوک عضو است و  آن را جزو مصادیق مجرمانه نمی‌داند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,