Saturday, 18 July 2015
16 January 2021
در مراسم ادای احترام به ماندلا

«باراک اوباما و رائول کاسترو با هم دست دادند»

2013 December 11

خبر/ رادیو کوچه

«باراک اوباما» رییس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه دهم دسامبر، در مراسم ادای احترام به «نلسون ماندلا»، رهبر فقید آفریقای جنوبی در ژوهانسبورگ، علی‌رغم اختلافاتی که بین دولت آمریکا و کوبا وجود دارد، با «رائول کاسترو» رییس جمهوری این کشور دست داد.

به گزارش خبرگزای «رویترز»، «باراک اوباما» در مسیر خود برای رفتن به محل سخنرانی با «رابرت موگابه» رییس‌جمهوری زیمبابوه و «دیلما روسف» رییس‌جمهوری برزیل نیز دست داد.

6

خانم «روسف» در ماه‌های اخیر انتقادات شدیدی از دولت آمریکا به دلیل جاسوسی از مقامات برزیلی مطرح کرده است و حتی سفرش به واشینگتن را به دلیل برنامه گسترده جاسوسی نهادهای امنیتی آمریکا، لغو کرد.

رهبران بیش از یک‌صد کشور جهان برای مراسم ادای احترام به «نلسون ماندلا» که در ورزشگاه «اف ان بی» در جنوب شرقی ژوهانسبورگ در حال برگزاری است به آفریقای جنوبی سفر کرده‌اند.

3

«جیمی کارتر» رییس‌جمهوری سابق آمریکا که برای این مراسم به ژوهانسبورگ سفر کرده است در سال ٢٠٠٢ در سفری به کوبا با «فیدل کاسترو» دست داد و آن سفر، اولین سفر رییس‌جمهور سابق آمریکا به کوبا از زمانی بود که فیدل کاسترو در سال ١٩۵٩ قدرت را به دست گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,