Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
علی مطهری

«موبایل‌های همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود»

2013 December 11

خبر/ رادیو کوچه

«علی مطهری»، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به پرسش روزنامه «اعتماد»  درباره کار گذاشتن دستگاه شنود در دفترش گفت: «موبایل‌های همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود.»

وی همچنین در مورد بار دومی که دستگاه شنود در دفتر کارش کار گذاشته شد توضیح داد که این کار با تهدید مسوول دفترش همراه بوده و دستگاه شنود در کولر جاسازی شده‌ بوده‌ است.

روزنامه «اعتماد» در گزارشی که روز چهارشنبه، بیستم آذر ماه منتشر کرد، نوشته است، «علی مطهری» دوشنبه‌شب در مراسمی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار این‌ که تلفن‌ همراه همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود افزود که «دفتر نمایندگان مجلس محل رفت و آمد بسیاری از سیاسیون است و در دفتر کار من نیز سیاسیون زیادی رفت و آمد دارند.»

به گزارش این روزنامه «علی مطهری» در ادامه گفته است: «در دفتر کار من خانواده‌های دراویش گنابادی رفت‌وآمد دارند و خانواده‌های سیاسیون ۸۸ به دفتر من مراجعه می‌کنند که به دلیل این رفت‌وآمدها برخی‌ها نسبت به این‌ گونه ورود و خروج‌ها به دفتر من حساس شدند.»

1

وی اضافه کرده: «کسانی که دستگاه شنود در دفتر من کار گذاشتند برای بار دوم اقدام به کار گذاشتن دستگاه در دفتر کارم کرده بودند.»

آقای «مطهری»، در ادامه گفته است که «بار اول به دلیل زیرکی مسوول دفترم موفق نشدند. مسببان این امر حتی مسوول دفترم را تهدید کرده بودند و برای بار دوم رد پای آنها بر روی محل کارم مشخص شد که پس از بررسی دستگاه در کانال کولر جاسازی شده بود که دستگاه لو رفت.»

«علی مطهری» روز جمعه، هشتم آذر، از وزارت اطلاعات خواست تا همان گونه که «عبدالمالک ریگی» را در آسمان دستگیر کرد، افرادی را که در دفتر او شنود گذاشته بودند نیز دستگیر کند.

وی با تعیین مهلتی ۱۰ روزه برای معرفی این افراد تاکید کرده بود که سوال خود از وزیر اطلاعات در این باره را پیگیری خواهد کرد.

«مطهری» در سال‌های اخیر از منتقدان برخی سیاست‌های امنیتی حکومت ایران بوده، و درباره تبدیل «سرباز گمنام امام زمان به سرباز گمنام شیطان» هشدار داده است.

وی همچنین روز ۲۶ مرداد از دخالت وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حسن روحانی به مجلس خبر داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,