Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
به اتهام خیانت

«اعدام یک مقام ارشد و قدرتمند کره شمالی»

2013 December 13

خبر/ رادیو کوچه

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعدام «جانگ سونگ تاک» یک مقام ارشد و قدرتمند، و شوهر عمه «کیم‌ جونگ اون» رهبر این کشور را تایید کرد.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»٬ گزارش داد، رسانه دولتی کره شمالی روز جمعه سیزدهم دسامبر از اعدام «جانگ سونگ تاک» خبر داده و او را «خیانتکار و بدتر از سگ‌» خوانده است. جانگ سونگ تک مدت‌ها به عنوان مرد شماره دوی کره شمالی به شمار می‌رفت و هنگام واگذاری قدرت به کیم‌ جونگ اون٬ همراه و کمک او بود٬

وبسایت مجله آمریکایی «تایم» نیز به نقل از خبرگزاری دولتی کره شمالی از اعدام «جانگ سونگ تاک» به اتهام خیانت خبر داده و آورده است که این خبرگزاری وی را «ضد حزب٬ عنصر جناحی ضد انقلاب» خوانده و افزوده است که در حالی‌که «کیم‌ جونگ اون» به او اعتماد کرده و به او مقام بالایی در دولت داده٬ او قصد داشته قدرت را از رهبر کره شمالی بدزدد.

1

خبر اعدام «جانگ سونگ تاک» چند روز پس از آن منتشر می‌شود که رسانه دولتی کره شمالی از برکناری وی از تمامی مقام‌های خود به دلیل، به گفته رسانه دولتی این کشور «فساد٬ استفاده از مواد مخدر٬ قمار٬ زن‌بازی و داشتن زندگی فاسد و هرزه» خبر داد.

وبسایت خبرگزاری مرکزی کره شمالی نیز نوشته است که تمامی اتهامات «جانگ سونگ تاک» «اثبات شده‌اند» و آقای «جانگ» نیز این اتهامات را پذیرفته است.

به گفته این خبرگزاری٬ تصمیم‌ در مورد حکم آقای «جانگ» از سوی دادگاه نظامی ویژه وزارت امنیت کشور اتخاذ شده و در جلسه دادگاه اعلام شده است.

به دنبال مرگ «کیم جونگ ایل»٬ رهبر پیشین کره شمالی در سال ۲۰۱۱ «جانگ سونگ تاک» به «کیم جونگ اون»٬ رهبر فعلی کره شمالی و پسر «کیم‌ جونگ ایل» کمک کرد تا قدرت را در دست بگیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,