Saturday, 18 July 2015
20 January 2021
زیر یه خم

«درآمد ایران از جام جهانی برزیل»

2013 December 13

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سلام به همه خواننده‌های خوبمون، همان‌طور که می‌خوانید با سومین برنامه «زیر یه خم» همراه شما هستیم و البته این اسم مورد تایید مدیران تصمیم گیرنده رادیو کوچه قرار گرفت.

قبل از هر چیز باید تشکر کنم از شما دوستان به دلیل به اشتراک گذاشتن برنامه قبل و بازدید بسیار خوبی که از این برنامه صورت گرفت و امیدوارم این روند به همین شکل ادامه پیدا کند و بتوانیم با برنامه «زیر یه خم» نظر مخاطبان را هر روز بیشتر از قبل جذب کنیم.

این برنامه دومین شماره «زیر یه خم» محسوب می‌شود و در آن نیم نگاهی خواهیم داشت به مسایل بسیار مهم یک هفته اخیر ورزش ایران و جهان و خبرهای گوناگونی را در این شماره برای شما جا داده‌ایم که در ادامه خبرها را خواهید دید.

همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته، تصمیم بر این گرفتیم تا خبرهای نوشتاری را کمی کوتاه‌تر انعکاس دهیم و لپ مطلب را در برنامه صوتی که می‌توانید به صورت هم‌زمان بشنوید بیان کنیم.

جدال دوباره رسول خادم و عباس جدیدی بعد از ٢٠ سال

رسول خادم به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی در حال حاضر قعالیت می‌کند و این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که وی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی نیر کاندید شده است.

به گزارش خبرنگار کوچه، پس از آغاز زمان ثبت نام کامدیدهای انتخاباتی فدراسیون کشتی، رسول خادم سرپرست کنونی ورزش اول ایران مدارک حود را به دبیر فدراسیون خود ارایه داد و نکته بسیار جالب حضور عباس جدیدی به عنوان کاندید دیگر در مقابل او می‌باشد، زیرا عباس جدیدی نیز با وجود عضویت در شورای شهر تهران مدارک خود را به فدراسیون کشتی ارایه کرد.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که عباس جدیدی و رسول خادم آخرین باری که رودرروی یک‌دیگر قرار گرفتند، سال ١٩٩٣ بر روی تشک کشتی بود که عبای جدیدی موفق به کسب پیروزی در مقابل خادم شد، حال باید دید که این پیکار به کجا خواهد رسید.

rasol khadem

 بعد از قرعه‌کشی روز جمعه، گزارشی‌هایی منتشر شد که در آن فردی ادعا کرده بود گروه بندی جام جهانی از قبل مشخص شده بود

سایت گل- فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، شایعات اخیر در مورد دست‌کاری در قرعه کشی جام جهانی ٢٠١۴که جمعه گذشته برگزار شد، را رد کرد.

بعد از قرعه‌کشی روز جمعه، گزارشی‌هایی منتشر شد که در آن فردی ادعا کرده بود گروه‌بندی جام جهانی از قبل مشخص شده بود و برای مثال، از هم گروهی آرژانتین، بوسنی، ایران و نیجریه نام برده بود.

در واقع این فرد پیش از قرعه کشی این گروه بندی را اعلام کرده بود و گفته بود در صورتی که فیفا دست از اقداماتش برندارد، حتی نام قهرمان جام جهانی را هم فاش خواهد کرد. اما فیفا اعلام کرد همه آماده سازی‌های برای قرعه کشی تحت نظارت دقیق بازرسان انجام شده و حتی برای اینکه کوچکترین حرکت ژروم والکه، دبیر کل فیفا، که قرعه‌ها را اعلام می‌کرد، زیر نظر باشد، ٧ دوربین از زوایای مختلف تصاویر او را ضبط می‌کردند.

درآمد ایران از جام جهانی برزیل

تیم ملی ایران با حضور در جام جهانی ۲۰۱۴، هشت میلیون دلار غیر از هزینه آماده‌سازی از فیفا دریافت خواهد کرد.

به گزارش نما، فیفا در آستانه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل جزییات پاداش تیم‌های جام جهانی را اعلام کرد. بدین ترتیب رقم پرداختی ۴۲۰ میلیون دلاری در آفریقای جنوبی به رقم ۵۷۶ میلیون دلار رسید. طبق اعلام فیفا، تیم قهرمان جام جهانی مبلغ ۳۵ میلیون دلار، تیم نایب قهرمان ۲۵ میلیون دلار، تیم سوم ۲۲ میلیون دلار و تیم چهارم ۲۰ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. تیم‌هایی که به مرحله یک چهارم پایانی جام جهانی صعود می کنند، هر کدام ۱۴ میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

 ضمن این‌که تیم‌های حاضر در مرحله یک هشتم پایانی هم هر کدام ۹ میلیون دلار دریافت می کنند. تمامی تیم‌های حاضر در مرحله گروهی هم ۸ میلیون دلار از سوی فیفا دریافت خواهند کرد. فیفا اعلام کرده است، به تمامی تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴، مبلغ ۱/۵ میلیون دلار بابت هزینه آماده سازی حضور در مسابقات می‌دهد.

جمع‌آوری ۳۰۰ میلیون در مراسم فروش پیراهن مالدینی/ از دخل یک روز راننده تاکسی تا کمک کارتن خواب‌ها!

 پیراهن پائولو مالدینی در یک مراسم خیریه با مبلغی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شد.

 پیراهن پائولو مالدینی، کاپیتان پیشین تیم میلان ایتالیا که در بازی با پرسپولیس به دست پایان رافت رسید، امروز (سه‌شنبه) در مراسمی با مبلغی بیش از ٣٠٠ میلیون تومان به فروخته شد.

 در این مراسم که در تالار ایوان شمس برگزار شد، حسین هدایتی ١۵٠ میلیون تومان، ایازی، معاون شهردار تهران ۵٠ میلیون تومان، باشگاه پرسپولیس ١٠ میلیون تومان، حسین طلا، نماینده مجلس ٢ میلیون تومان و دیگر خیرین مبالغی را از ٣٠ هزار تومان تا ٣  میلیون تومان پرداخت کردند.

 نکته جالب این‌جا بود که به هنگام جمع‌آوری پول یک راننده تاکسی دخل یک روزش را اهدا کرد. یک دختر بچه انگشتر دستش را و کارتن‌خواب‌های شهر تهران هم ۵٠ هزار تومان به این مراسم اهدا کردند تا فضای جالبی شکل بگیرد. در پایان پیراهن مالدینی توسط تمام میهمانان و حضار امضا شد، تا به موزه ملی ایران برود. البته این مراسم بیشتر جنبه همت عالی داشت ، نه حراج.

 * محمد رویانیان، حبیب کاشانی، پایان رافت، بهنام ابوالقاسم‌پور، حسین کلانی، حمید استیلی، دکتر زادمهر، حسین هدایتی، دکتر طلا نماینده مجلس، ایازی معاون قالیباف، علی لهراسبی، مهدی مقدم و جمعی از هنرمندان و ورزشکاران در این مراسم حضور داشتند.

 * حضور ٢ لیدر در سالن باعث شده بود که فضایی استادیومی مراسم را در بر گیرد و شاهد تشویق استادیومی حضار باشیم.

 * علی ضیا مجری این برنامه اعلام کرد که در حال حاضر بازی استقلال آغاز شده و ما امیدواریم این تیم پیروز شود تا در مرحله نیمه نهایی به پرسپولیس۶ بر صفر ببازد.

 * در هنگام اجرای مراسم یکی از لیدرها که پیراهن مسی را به تن داشت بلند شد و با صدای بلند گفت که به مسی بگویید ما چقدر بافرهنگ هستیم.

 * پایان رافت با شعار «پایان مالدینی» مورد تشویق قرار گرفت.

 * پس از پایان مراسم حضار روی سن آمدند و با پایان رافت و دیگر میهمانان عکس یادگاری گرفتند.

* در انتهای مراسم بی‌نظمی زیادی وجود داشت که این مسئله باعث شد تا مسئولان سالن برق‌ها خاموش را کنند.

 bahram shafie

افشاگری ملی‌پوش دوچرخه‌سواری: زنگی‌آبادی می‌گفت دوپینگ کنید، من هماهنگ می‌کنم!

 ملی‌پوش دوچرخه‌سواری ایران مدعی شد: پیش از بازی‌های آسیایی ٢٠١٠ با وجود مثبت شدن تست دوپینگم زنگی‌آبادی اجازه حضور در رقابت‌ها را به من داد چرا که او فقط مدال می‌خواست.

 به دنبال محرومیت هشت ساله محمد پراش و مطرح شدن برخی اتهامات نسبت به فدراسیون قبلی دوچرخه‌سواری، حسنعلی ورپشتی دیگر ملی‌پوشی است که آگاهی فدراسیون قبلی از دوپینگ دوچرخه‌سواران را تایید می‌کند. ورپشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ادعا کرد: زنگی‌آبادی فقط مدال می‌خواست و به دوچرخه‌سواران می‌گفت دوپینگ کنید من با فدراسیون پزشکی هماهنگ می‌کنم فلان موقع بیایند آزمایش بگیرند تا تست مثبت نشود، زیرا فدراسیون با پول ریختن به حساب کمیته ضددوپینگ از آن‌ها می‌خواست بیایند و تست بگیرند. البته آقای زنگی‌آبادی به دنبال مثبت شدن تست دوپینگ برادران پراش بود بنابراین قبل از بازی‌های آسیایی و در فصل بدنسازی آمدند تست دوپینگ گرفتند که تست من و یک نفر دیگر مثبت شد اما رفتیم بازی‌های آسیایی و مدالمان را گرفتیم. در واقع می‌خواستند تست برادران پراش مثبت شود که برای آنها این اتفاق رخ نداد. بنابراین پس از بازی‌های آسیایی و وقتی کارشان انجام شد، اعلام کردند تست ما مثبت شده است.

 ورپشتی با بیان اینکه مثبت شدن تست محمد پراش برنامه‌ریزی شده بود، ادعا کرد: خیلی در این فدراسیون و فدراسیون قبلی دست‌شان در کار است

 وی در پاسخ به این پرسش که آیا بودند افراد دیگری که تست دوپینگ‌شان مثبت شود و در بازیهای آسیایی شرکت کنند، گفت: بله، بودند.

 ورپشتی با بیان اینکه مثبت شدن تست محمد پراش برنامه‌ریزی شده بود، ادعا کرد: خیلی در این فدراسیون و فدراسیون قبلی دست‌شان در کار است. در واقع در فدراسیون حال حاضر کارمندانی هستند که فکر می‌کنند با مثبت شدن تست محمد پراش می‌توانند این فدراسیون و آقای قمری را زمین بزنند. این تصور را دارند که با این کارها آقای قمری را کنار می‌گذارند و دوباره به آن‌ها می‌گویند به فدراسیون تشریف بیاورید. برای نمونه فردی از طرف زنگی‌آبادی و به عنوان روابط عمومی با باشگاه پیش‌گامان تماس گرفته بود مبنی بر اینکه تست محمد مثبت شده است در حالی که در آن زمان فقط صحبت آن مطرح بوده و صددرصد مشخص نشده بود.

 ملی‌پوش دوچرخه‌سواری ایران با بیان این‌که برای گرفتن تست دوپینگ تنها بر روی بعضی از دوچرخه‌سواران زوم می‌کنند؟ گفت: چرا همیشه در مسابقات از دوچرخه‌سوار سرعتی تست می‌گیرند و این کار را در مورد دوچرخه‌سواران استقامتی انجام نمی‌دهند و یا این‌که چرا از نفرات سوم و چهارم تست نمی‌گیرند؟ واقعن اگر به دنبال ورزش پاک هستند و می‌خواهند حق بقیه ضایع نشود چرا از محمد پراش ١٠- ١١بار تست دوپینگ می‌گیرند. اگر به صورت تصادفی این کار را انجام می‌دهند پس چرا همیشه محمد پراش یا X و Y انتخاب می‌شوند. در واقع آن‌ها می‌خواستند ما در بازی‌های آسیایی ٢٠١۴مدال نگیریم که با این شرایط هم مدال نمی‌گیریم. واقعن متاسفم برای کسانی مثل پراش که یک عمر برای ورزشی وقت گذاشتند که نهایت آن قهرمان‌کشی است.

 کفاشیان:‌ نمی‌خواهیم برای بازی‌ تدارکاتی پول کلان بدهیم

رییس فدراسیون فوتبال گفت: پرونده محسن قهرمانی به کمیته انضباطی ارسال شده و این کمیته از ما توضیحاتی خواسته است.

آفتاب: “علی کفاشیان” صبح امروز در حاشیه بازدید از مجموعه ورزشی حاج بابایی مریانج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که این کمیته در اختیار دارد به نظر من ظرف چند روز آینده رای خود درباره این پرونده را اعلام می‌کند.

 وی با اشاره به اینکه پاداش بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی پرداخت شده، افزود: وعده‌هایی که می‌دهیم را تا حد امکان عملی می‌کنیم. بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی دست به کار بزرگی زدند و باید مورد تقدیر قرار می‌گرفتند.

 کفاشیان درباره تورنمنت آمریکا هم اضافه کرد: تورنمت آمریکا احتمالن فروردین یا اردیبهشت برگزار می‌شود و حضور ما در این جام فعلن مشخص نیست. البته کشورهایی مثل اسپانیا هم برای برپایی اردو مدنظر ما هستند اما همه چیز بعد از قرعه‌کشی جام جهانی و این‌که با چه تیم‌هایی هم گروه شویم برمی‌گردد.

 رییس فدراسیون فوتبال درباره حضور دو رگه‌ها در تیم ملی خاطرنشان کرد: این بازیکنان هم ایرانی هستند و فرقی میان آنان با بقیه میان مردم و مسوولین وجود ندارد. آن‌ها لژیونر هستند و در کشورهای دیگر بازی می‌کنند اما تعصب بالایی به ایران دارند.

 وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما تیم ملی در جام جهانی چه نتیجه‌ای می‌گیرد، یادآور شد: من فکر می‌کنم انگیزه بچه‌ها در این آوردگاه به کمک تیم ملی می‌آید. آن‌ها دنبال نشان دادن و اثبات قدرت ایران هستند و به اعتقاد من شانس بالایی برای صعود از مرحله اول داریم. همه تیم‌ها در جام جهانی قوی هستند. این تیم‌ها امتحانات سختی را پشت سر گذاشته و به مرحله نهایی رسیده‌اند بنابر این همه قدرتمند هستند و برای ما فرقی نمی‌کند با چه تیم‌هایی هم‌گروه شویم.

ali kafashian

 کفاشیان هم‌چنین گفت: چیزی که مهم است این‌که ما باید تیم ملی خود را تقویت کنیم. مهم این است که با نتایج خود بتوانیم مردم را راضی کنیم. آمادگی هم‌گروهی با هر تیمی را داریم.

 وی تصریح کرد: در جلسه‌ای که با وزیر ورزش و جوانان داشتم وی دستور داد که هرچه سریع‌تر برنامه‌های بازی‌های تدارکاتی تیم ملی بسته شود. بعد از قرعه‌کشی جام جهانی وضعیت بازی‌های تدارکاتی تیم ملی مشخص می‌شود.

 کفاشیان خاطرنشان کرد: نیازهای تیم ملی برای قبل از آغاز بازی‌های جام جهانی بخشی از سوی فیفا و بخشی هم از سوی خود ما باید تامین شود. بستگی به این دارد که برنامه‌ها چگونه و بازی با چه کشورهایی مدنظر قرار گیرد.

 رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: سعی ما این است چون تیم ملی ما مطرح شده به‌خاطر بازی‌های تدارکاتی پول کلان پرداخت نکنیم. با کمترین هزینه باید بهترین برنامه را قبل از جام جهانی پیاده کنیم. کادر فنی و شخص کی‌روش خیلی به این موضوع اعتقاد ندارد که حتمن ما با تیم‌های بزرگ بازی کنیم. مهم فنی بودن و مفید بودن بازی‌هاست.

 کفاشیان درباره البسه تیم ملی در جام جهانی هم یادآور شد: طراحی و کیفیت لباس‌ها را کی‌روش تایید می‌کند. کی‌روش البسه‌ها را تایید کند به فیفا می‌فرستیم. رونمایی از این لباس‌ها هم در آینده با حضور مسوولین کشور و نمایندگان آل اسپورت انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر انتخاب سرمربی تیم ملی امید هم تاکید کرد: با چند گزینه داخلی و خارجی مذاکره کرده‌ایم اما تا قطعی شدن مذاکرات نامی را اعلام نمی‌کنیم.

سعی ما این است چون تیم ملی ما مطرح شده به‌خاطر بازی‌های تدارکاتی پول کلان پرداخت نکنیم. با کمترین هزینه باید بهترین برنامه را قبل از جام جهانی پیاده کنیم

 وی در ادامه با اشاره به میزبانی همدان از بازی های زیر ١۴ ساله‌های آسیا تاکید کرد: همدان امتحان خود را یک‌بار برای بازی‌های آسیایی پس داده و قابلیت‌های بسیار بالایی دارد. با نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا مذاکره و چند شهر را برای میزبانی زیر ١۴ ساله‌ها معرفی کردیم که آن‌ها روی همدان نظر داشتند. به اعتقاد من می‌توان در همدان از بازی‌های جوانان آسیا هم میزبانی کرد.

 کفاشیان با اشاره به دو تیم پاس و الوند هم افزود: همدان دو تیم قدرتمند در لیگ یک دارد. سال گذشته این دو تیم موقعیت بسیار خوبی در لیگ یک داشتند. امسال با مساعدت‌های اداره کل ورزش و جوانان و همت دو باشگاه امیدوارم یکی از این تیم‌ها لیگ برتری شود.

اسپری محو شونده بار دیگر در مسابقات باشگاه‌های جهان آزمایش می‌شود

اصفهان-ایرنا-فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا ) اعلام کرد: اسپری محو شونده برای تعیین استقرار مدافعان در زدن ضربات آزاد، در مسابقات باشگاه‌های جهان مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا،خبرگزاری‌ها روز سه شنبه از رباط گزارش دادند: این اسپری پیش از این در مسابقات فوتبال جوانان زیر 20 سال جهان در ترکیه و مسابقات نوجوانان زیر ١٧سال جهان در امارات مورد ارزیابی قرار بود.

 فیفا تاکید کرده است:فدراسیون‌های عضو در آینده باید در دیدارهای داخلی از این اسپری‌ها استفاده کنند.

 شرکت آرژانتینی سازنده این اسپری مدعی است این مواد به داوران برای تعیین فاصله داوران تا نقطه‌ای که ضربات آزاد نواخته خواهد شد کمک می‌کند و پس از یک دقیقه از محل محو می‌شود.

 رییس سوییسی کمیته داوران فیفا با بیان این‌که اسپری محو شونده به داوران کمک می‌کند،تاکید کرد: بیشتر داوران معتقدند این اسپری‌ها برای کار آنها بسیار مفید است و با مشخص شدن خط استقرار مدافعان، از تخلف بازیکنان و دادن کارت زرد به آنها جلوگیری می‌کند.

 ماسیمو بوساکا با اشاره به این‌که این اسپری در مسابقات آینده فیفا مورد استفاده قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: مسابقات جام باشگاه‌های آسیا فرصت مناسبی است تا از این اسپری ارزیابی دقیق‌تری انجام شود.

 واکنش سجادی به استفاده ابزاری نامزدهای ریاست فدراسیون از وزرات ورزش

تهران – ایرنا – معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزرات ورزش و جوانان گفت : با نامزدهای ریاست فدراسیون‌های ورزشی که از نام این وزارت‌خانه استفاده ابزاری کنند، برخورد قانونی می‌شود.

بیشتر اسکی بازان ایرانی اهل شمشک، دیزین و دربند سر هستند که همه با هم فامیل هستند و از بستگان یکدیگر محسوب می‌شوند

به گزارش ایرنا، سید نصراله سجادی روز سه‌شنبه در حاشیه مجمع انتخابات فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی که در محل اکادمی ملی المپیک برگزار شد، افزود: انتخابات فدارسیون‌های ورزشی در یک محیط سالم برگزار می‌شود.

سجادی اظهار داشت: همان‌طورکه در گذشته اعلام کردم، وزارت ورزش و جوانان گزینه خاصی مد نظر ندارد و معتقدم که رای اعضای مجمع که سهامداران اصلی هر رشته هستند، بسیار مهمتر است.

 وی خاطرنشان کرد:طبق روال گذشته نوع انتخابات نشان می‌دهد که یک نفر با رای بالا اعضا برای ریاست فدراسیون انتخاب می‌شود که این جای اشکال نیست، ولی مهم‌تر از آن این است که اعضای مجمع آزادانه به فرد مورد نظر رای می‌دهند.

 سجادی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان برای خرد جمعی اهمیت بسیاری قایل است و وقتی کسی نامزد شده و تایید می‌شود و ازطریق مجمع رای می‌آورد، باید از وی حمایت کرد.

 رضا زارعی درمجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی امروز سه شنبه با رای اکثریت آرا به عنوان رییس این فدارسیون طی چهار سال انتخاب شد.

ساوه شمشکی: بیشتر اسکی‌بازان با هم فامیل هستند

تهران – ایرنا – رییس فدراسیون اسکی با بیان این‌که در تمکین از قانون از شرکت در انتخابات ریاست این فدراسیون کنار خواهد رفت، اما هنوز انصراف نداده است، افزود:بیش‌تر ملی پوشان اسکی از دیزین، شمشک و دربندسر بوده و با هم فامیل هستند.

 عیسی ساوه شمشکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: قانون اجازه شرکت بازنشسته‌ها را به عنوان نامزد ریاست فدراسیون‌ها در مجمع انتخاباتی نمی‌دهد و من با توجه به تمکین از قانون به زودی انصرافم را اعلام خواهم کرد.

 انتخابات فدراسیون اسکی فردا( چهارشنبه) ٢٠ آذرماه جاری با رقابت ١٢نامزد برگزار می‌شود.

 ساوه شمشکی که حدود ٢٧ سال است ریاست این فدراسیون را بر عهده دارد، در پاسخ به خبرهایی مبنی بر این‌که از بستگان و اقوامش در پست‌های کلیدی فدراسیون و حتی تیم ملی استفاده می‌کند، گفت: این صحت ندارد، اگر فردی مدرکی در این باره دارد که من پسرم را به عضویت تیم ملی در آورده‌ام ارایه کند.

 وی ادامه داد: بیشتر افرادی که به اسکی و فعالیت در این رشته علاقمندند آنانی هستند که همیشه در کنار پیست هستند و در این رشته تمرین دارند،به طور طبیعی تیم‌های ملی شامل افرادی است که در آن رشته تمرین و تجربه بیشتری دارند .

 رییس فدراسیون اسکی گفت: بیشتر اسکی بازان ایرانی اهل شمشک، دیزین و دربند سر هستند که همه با هم فامیل هستند و از بستگان یکدیگر محسوب می‌شوند.

 وی اضافه کرد: در اتریش هم اهل وین عضو تیم ملی اسکی نیست ، بل‌که بیشتر افرادی در رشته اسکی و تیم ملی فعالیت می‌کنند که در کنار پیست‌های اسکی این کشور زندگی می‌کنند.

 ساوه شمشکی در پایان یادآوری کرد: هر ورزشکاری که زحمت بیشتری بکشد و تمرینات منظم و هدفمندی را دنبال کند می‌تواند در تیم ملی حضور یابد.

ghayeghrani

 اعتصاب قایقران‌ها و ترک اردوی تیم ملی

ملی‌پوش قایقرانی ایران با انتقاد از وزارت ورزش و فدراسیون قایقرانی گفت: یک نفر به فکر قایقرانی باشد و کاری انجام دهد.

 احمدرضا طالبیان در گفت‌وگو با ایسنا،‌ درباره اعتصاب ملی‌پوشان و ترک اردو اظهار کرد: دو سال است که وضعیت ما مشخص نیست و ما هیچ حرفی نمی‌زنیم و سکوت کرده‌ایم. صدای ما را کسی نشنیده اما دیگر کافی است. چهار ماه نه حقوق گرفتیم و نه حمایت شده‌ایم. حتی به ما غذا نمی‌دهند. چه اردویی است که ورزشکاران نه حقوق دارند و نه غذا. چرا صبر کنیم؟ مگر کسی به فکر ما است که بخواهیم به تمرین‌ها ادامه دهیم؟

 طالبیان ادامه داد: این اردوها جایی برای پیش‌رفت ندارند و برعکس باعث پس‌رفت هستند. به نظرم در خانه باشیم خیلی بهتر است. آقای ابراهیمی هم که هیچ کاری انجام نمی‌دهد و فقط می گوید خدمت‌گزار است. چه خدمت‌گزاری که هیچ پولی در فدراسیون خرج نمی‌کند. حق امضا هم ندارد و معلوم نیست وضعیت فدراسیون چه خواهد شد. به ما می‌گوید حقوق که هیچ، چون پول نداریم؛‌ مشکلات دیگرتان چیست؟ این حرف‌ها که جواب نمی‌شود.

 او با اشاره به وضعیت نامناسب فدراسیون قایقرانی بیان کرد: هم اکنون بچه‌های رویینگ نیز اردو را تعطیل کرده‌اند. وزارت‌خانه هم به فکر نیست و معلوم نشده انتخابات ما کی برگزار می‌شود. نمی‌دانم چرا تکلیف قایقرانی را روشن نمی‌کنند؟ یک نفر بیاید کاری کند تا قایقرانی از این وضعیت خارج شود. باور نمی‌کنید این بار کوچک‌ترهای اردو صدایشان درآمد که وضعیت مناسب نیست و برویم. همه کلافه شده‌اند.

 او در پایان گفت: وزارت ورزش یک کاری انجام دهد. چرا انتخابات قایقرانی برگزار نمی‌شود. یک نفر بیاید تا بتواند پول به فدراسیون تزریق کند. آقای ابراهیمی شرایط مالی خوبی دارد اما خرج نمی‌کند پس چرا در فدراسیون مانده است؟

 درویش بازیکن تیم هوکایدو نیپون هم فایترز

زندگی شخصی

یو از طرف پدر ایرانی است. پدرش فرزاد درویش صفت و مادرش ایوکو در اواخر دهه ۱۹۷۰ هنگام تحصیل در یک دانشکده هنر در سنت پیترزبورگ، فلوریدا با هم آشنا شدند. فرزاد بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و تیم فوتبال دانشگاهش بود و در مسابقات موتوکراس هم شرکت کرده بود. آن‌ها پس از ازدواج در ۱۹۸۲ به اوزاکا رفتند. در کشور ژاپن که خلوص نژادی دارای اهمیت بسیار زیادی است، یو توانسته ‌است محبوبیت ملی کسب کند.

یو عضو تیم ملی بیسبال ژاپن در المپیک ۲۰۰۸ بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۲ Comments


 1. mohammad
  1

  merci az kare in haftatooon. ba hajme kam ham gharar bedahid lotfan baraye email zadan


 2. فریبا
  2

  سلام و تشکر از آقای سروندی
  می شه بگویند اخبار را از چه وب سایتی می خوانند؟