Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
سازمان ناظران حقوق بشر

«شورشیان القاعده صد و بیست شهروند کرد را ربودند»

2013 December 14

خبر / رادیو کوچه

بنابه گفته یک گروه حقوق بشری سوری، شورشیان اسلام‌گرای مرتبط با القاعده روز جمعه سیزدهم دسامبر دست‌کم ۱۲۰ شهروند کرد این کشور را در روستایی در نزدیکی مرز ترکیه در استان حلب ربوده‌اند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از سازمان ناظران حقوق بشر سوریه نوشته است، جنگ‌جویان گروه شورشی «دولت اسلامی عراق و شام» روز جمعه٬ ۱۳ دسامبر وارد روستای «احرص» در ۲۰ کیلومتری جنوب شهر «اعزاز» شده‌اند و دستکم ۱۲۰ تن٬ از جمله دست‌کم شش زن را دستگیر کرده‌اند.

سازمان ناظران حقوق بشر سوریه که مقرش در بریتانیا است٬ می‌گوید که افراد ربوده شده به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

حادثه‌ای که این سازمان به آن اشاره می‌کند آخرین نمونه از یک رشته قتل و آدم‌ربایی علیه کردهای سوریه است که در ماه میلادی جاری به این گروه شورشی نسبت داده شده است.

1

ناظران حقوق بشر گزارش کرده‌اند که از اول دسامبر «دولت اسلامی عراق و شام» ۵۱ شهروند کرد٬ از جمله هشت زن و دو کودک را را در شهرهای «منبج» و‌ «جرابلس» در شمال شرق حلب ربوده‌اند. این گروه حقوق بشری می‌افزاید که شورشیان مزبور همچنین ۱۵ خانواده کرد مرتبط با حزب کرد اتحاد دموکراتیک سوریه را از خانه‌هایشان در استان حلب بیرون رانده‌اند.

«ناوی پیلای»٬ کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه گفت که شورشیان و نیروهای دولتی سوریه٬ هر دو در چند وقت اخیر بر شدت آدم‌ربایی‌ها افزوده‌اند.

مناطق شمال سوریه که دارای جمعیت کردنشین است٬ در ماه‌های اخیر شاهد برخورد اسلام‌گرایان سنی و جنگ‌جویان کرد بوده است.

کرد‌های سوریه که بیش از دو میلیون از جمعیت حدود ۲۳ میلیونی سوریه را تشکیل می‌دهند٬ اکثرن از مخالفان حکومت بشار اسد به شمار می‌روند.

به گفته خبرگزاری «رویترز» کردهای سوریه که در زمان «بشار اسد» و پدرش٬ «حافظ اسد» از سوی حکومت سرکوب شده‌اند٬ جنگ داخلی سوریه را فرصتی برای کسب استقلال بیشتر می‌بینند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۲ Comments

  1. 1

    با سلام

    عکس مطلب مربوط به کجا و چه گروهی است ؟؟؟؟

  2. 2

    ۸I8lpi ppldkzziemey, [url=http://ympdwzotuskc.com/]ympdwzotuskc[/url], [link=http://qntmkfwmycir.com/]qntmkfwmycir[/link], http://vgdjllyoycms.com/