Saturday, 18 July 2015
04 August 2020
در جاده دزفول به شوشتر

«مرگ تعدادی از دانشجویان دانشگاه شوشتر در یک تصادف»

2013 December 16

خبر / رادیو کوچه

تصادف یک دستگاه مینی‌بوس حامل دانشجویان دانشگاه شوشتر با یک کامیون در جاده دزفول، باعث کشته شدن حداقل ۹ نفر و زخمی شدن ۱۳ نفر شده‌ است. همچنین شش دانش‌آموز دختر اردبیلی هم که به «اردوی راهیان نور» می‌رفتند، به علت لغزندگی جاده بروجرد – خرم‌آباد و برخورد اتوبوس حامل آنها با تریلی زخمی شدند.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، گزارش داد، حوالی ساعت ۷:۵۰ دقیقه صبح روز دوشنبه بیست و پنجم آذر ماه، یک دستگاه مینی‌بوس که از دزفول به شوشتر در حال حرکت بود با یک دستگاه تریلی که در مسیر مقابل در حال تردد بود، در یک کیلومتری صالح شهر دزفول برخورد کرد.

همایون اسفندی، رییس اداره تصادفات پلیس راه ایران، علت این حادثه را انحراف به چپ راننده مینی‌بوس عنوان کرد و گفته است: «‌متاسفانه در این حادثه ۹ تن کشته و ۱۳ تن زخمی شدند که اکثر حادثه‌دیدگان دانشجوی دانشگاه شوشتر بوده‌اند.»
1

رییس اداره تصادفات پلیس راه ایران افزوده که در این حادثه راننده مینی‌بوس کشته شده اما راننده تریلی زخمی شده است.

معاون عملیات اورژانس کشور هم گفته که در این حادثه، علاوه بر کشته شدن ۱۰ نفر، ۱۲ نفر دیگر نیز به شدت مجروح شده‌اند که حال پنج نفر آنها وخیم است.

 به گزارش خبرگزاری «فارس» از ۱۰ کشته این تصادف، پنج نفر زن و پنج نفر مرد هستند.

خبرگزاری کارگران ایران، «ایلنا»، نیز گزارش داده که بر اثر وقوع سانحه رانندگی میان یک دستگاه اتوبوس حامل کاروان راهیان نور استان اردبیل با یک دستگاه تریلر در گردنه زاغه محور بروجرد – خرم آباد، یک نفر کشته و شش دانش‌آموز دختر نیز مجروح شدند.

به گفته سرهنگ محمودرضا حسینی، سرپرست فرماندهی پلیس راه استان لرستان این حادثه، صبح یک‌شنبه بیست و چهارم آذر، به دلیل بی‌احتیاطی راننده اتوبوس و لغزندگی جاده روی داده است و در آن، راننده اتوبوس جان خود را از دست داد و شش نفر از دانش آموزان دختر نیز مجروح شدند.

او در عین حال از مداوای سرپایی، بهبود وضعیت و بازگرداندن دانش‌آموزان دختر به اردبیل از طریق فرودگاه خبر داد.

سانحه جدید برای اتوبوس‌های راهیان نور در حالی است که مرگ ده‌ها دانش‌آموز که از طرف مدارس و سازمان‌های بسیج به این اردوها برده می‌شوند در چند تصادف جداگانه در سال گذشته، جنجال‌های زیادی در فضای رسانه‌ای ایران برپا کرد.

بازدید از این مناطق در سال‌های اخیر به ماده‌ای درسی برای دانش‌آموزان دبیرستان‌های ایران تبدیل شده و آنها برای قبولی در درس «آمادگی دفاعی» همراه با کاروان‌های راهیان نور که سازمان بسیج مستضعفین تدارک می‌بیند، به این مناطق سفر می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,