Saturday, 18 July 2015
26 January 2021
با توجه به وضعیت وخیم جسمی

«ممانعت از مداوای مریم شفیع‌پور»

2013 December 17

خبر / رادیو کوچه

«مریم شفیعی‌پور» زندانی محبوس در زندان اوین، طی هفته گذشته پس از این که چند بار دچار تپش قلب می‌شود، در نهایت یک به همین دلیل دچار بیهوشی می‌شود و بلافاصله به بهداری زندان منتقل می‌شود.

بنابه گزارشی که روز دوشنبه بیست و پنجم آذر ماه به «رادیو کوچه» رسیده است، چندبن مرتبه ضربان قلب خانم شفیعی‌پور به ١۴٠ عدد در دقیقه می‌رسد و یک بار پس از این که طور کامل بیهوش می‌شود پس از انتقال به بهداری زندان، پزشک مقیم در بهداری عنوان می‌کند که مریم شفیع پور نیاز فوری به «ام آر آی» دارد ولی دستور پزشک با بی‌توجهی مسوولان زندان مواجه می‌شود و از انجام مداوا و معالجات پزشکی بیش‌تر ممانعت به عمل می‌آورند.

براساس همین گزارش علاوه بر این خانم «شفیع پور» که از چند هفته پیش از درد شدید دندان رنج می‌برد تا کنون موفق به معاینه توسط دندان پزشک نشده است و از درمان دندان وی ممانعت به عمل آمده است.

1
خانم «شفیع‌پور»، روز پنجم مردادماه سال جاری و پس از حضور در دادسرای شماره دو زندان اوین، به دستور بازپرس این شعبه بازداشت شد و بیش از دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد. او از روز هشتم مهرماه به بند زنان این زندان منتقل شد .این دانشجوی اخراجی رشته‌ی مهندسی کشاورزی دانشگاه بین‌المللی قزوین، اولین دانشجوی بازداشت شده  پس از روی کار آمدن آقای «حسن روحانی» است.

او در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شد.

پیش از این، تاریخ جلسه دوم دادگاه این فعال دانشجویی، روز چهارشنبه یازدهم دی ماه ٩٢ در شعبه‌ی پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ابوالقاسم صلواتی» عنوان شده بود.

اخبار مرتبط 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    uBZCUK hbladapjzxng, [url=http://wbzadkebstdw.com/]wbzadkebstdw[/url], [link=http://rhczgcjxtlnp.com/]rhczgcjxtlnp[/link], http://twbiywndzqbr.com/