Saturday, 18 July 2015
25 January 2021
بنابه ادعای یک شاهد عینی

«رابرت لوینسون توسط ماموران ایران بازداشت شده است»

2013 December 17

خبر / رادیو کوچه

در حالی که مقامات رسمی جمهوری اسلامی،از بازداشت «رابرت لوینسون» اظهار بی خبری می‌کنند. «داود صلاح‌الدین»، آمریکایی فراری مقیم ایران، روز دوشنبه پانزدهم دسامبر در مصاحبه‌ای با روزنامه «کریستین ساینس مانیتور» گفت که «رابرت لوینسون»  تحت بازداشت ماموران جمهوری اسلامی است.

«داود صلاح‌الدین» که خود از سوی مقام‌های آمریکایی از سال ۱۹۸۰ میلادی، و به اتهام قتل یک ایرانی مخالف حکومت اسلامی تحت تعقیب است، خبر داده که وی در سال ٢٠٠٧ «رابرت لوینسون» را در هتل مریم جزیره کیش، ملاقات کرده است.

1

«صلاح‌الدین» در این مورد ادعا کرده است: «ماموران امنیتی ایران به اتاق محل ملاقات ما ریخته و پس از بازجویی مرا با خود بردند. اما وقتی من پس از بازجویی به هتل بازگشتم، اثری از لوینسون نبود.»

او همچنین گفته است: «یکی از ماموران امنیتی به من گفته که آقای لوینسون ایران را ترک کرده است. در حالی که رابرت لوینسون به دعوت من به ایران آمده بود. اما به هرحال به نظر من لوینسون گم و یا ناپدید نشده است.»

 وی در ادامه با احتیاط گفته است: «از من نخواهید که انگشت اتهام را به سوی کسی دراز کنم اما در ایران کسانی هستند که می‌دانند بر سر او چه آمده و در شرایط فعلی دقیقن در کجاست.»

«آسوشیتدپرس» به تازگی گزارش داد که سفر «رابرت لوینسون» به جزیره کیش در راستای ماموریتی تایید نشده از سوی «سیا»، انجام شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,