Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
کشته شدن صدها نفر

«بمباران شهر حلب سوریه توسط نیروهای اسد»

2013 December 18

خبر / رادیو کوچه

به دنبال بمباران مناطق محل تمرکز نیروهای مخالف دولت بشار اسد در شهر حلب توسط هواپیماهای نظامی دولت سوریه در روزهای اخیر، سازمان پزشکان بدون مرز از مرگ بیش از صد تن خبر داده و می‌گوید بیمارستان‌های این شهر مملو از مجروح است.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتد‌پرس»٬ سازمان پزشکان بدون مرز روز سه‌شنبه٬ هفدهم دسامبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیمارستان‌ها مملو از مجروحان حملات روزهای اخیر است و افزود که داروهای‌ ضروری و مواد دارویی مورد نیاز برای نجات‌ جان افراد بستری به اتمام رسیده است.

1

هماهنگ‌کننده سازمان پزشکان بدون مرز در سوریه گفته است: «حملات مکرر اغلب به آشفتگی منجر می‌شود و همین امر درمان زخمی‌ها را دشوارتر می‌کند٬ به همین دلیل شمار تلفات بالا می‌رود، آمبولانس‌ها مدام در رفت و آمد هستند و در یک آن چند ماموریت دریافت می‌کنند. با توجه به موج عظیم بیماران٬ پزشکان با تصمیم‌گیری‌های بسیار دشواری مواجه هستند.»

به گفته ناظران حقوق بشر سوریه، سازمانی که مقر آن در لندن است٬ ۲۴ آذرماه دست‌کم ۷۶ تن٬ از جمله ۲۸ کودک٬ ۲۵ آذرماه دست‌کم ۱۲ تن و ۲۶ آذر ۲۵ تن٬ از جمله دو کودک در اثر این حملات کشته شده‌اند. گروه‌های مخالف بشار اسد شمار کشته‌شدگان را بالاتر می‌دانند.

حملات هوایی نیروهای حکومتی سوریه به حلب سه روز است که شدت گرفته است.

روز سه‌شنبه شورای ملی سوریه٬ گروه مخالفان سوری که مورد حمایت غرب است٬ جامعه بین‌المللی را متهم کرد که نتوانسته است برای جلوگیری از «به راه افتادن حمام خون» در سوریه٬ اقدامی جدی انجام دهند.

نزدیک به سه سال است که جنگ داخلی در سوریه در جریان است و در هفته‌های اخیر درگیری‌ها میان طرف‌ها شدت گرفته است.

بحران سوریه تا کنون بیش از صدهزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,